Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

Центр міжнародних досліджень

Дипломатичний імунітет на службі у розвідки. Чи vice versa?

7 червня 2018 року у Дипломатичній академії України відбувся третій захід в рамках проекту “Студентська дипломатична лабораторія” “Дипломатичний імунітет на службі у розвідки. Чи vice versa?”.

 

З вітальним словом виступив директор Дипломатичної академії Сергій Корсунський.  Він представив аудиторії ключового спікера першої половини заходу – Віктора Гвоздя, кандидата військових наук, професійного розвідника, генерал-лейтенанта запасу. Віктор Гвоздь поділився досвідом свого становлення як розвідника та презентував книгу «Воєнна розвідка України на зламі тисячоліть» – ретроспективний погляд на історію і місце воєнної розвідки в українському державотворенні. Усі охочі мали можливість придбати книгу та отримати автограф автора.

У другій половині заходу з доповідями виступили студенти:

Марія Богдановська (Політичний клуб КНУ імені Тараса Шевченка) розглянула проблематику шпигунства через призму міжнародного права, зробивши доповідь на тему «Міжнародне право та шпигунство: ігнорувати чи регулювати».

Михайло Ліварюк (Асоціація студентів-політологів НаУКМА) висвітлив специфіку відносин між дипломатичною та розвідувальною діяльністю у доповіді «Дипломат і розвідник: мінлива взаємодопомога?».

 

В ході загальної дискусії усі присутні обговорили питання політизації розвідки, можливості недержавоцентристського дискурсу щодо розвідки та інші контроверсійні моменти взаємовідносин дипломатії та розвідки. Віктор Гвоздь також взяв участь у студентському обговоренні, внісши фаховий погляд у складну дискусію.

Модерувала дискусію аналітикиня Центру міжнародних досліджень Вікторія Халанчук.

 

Відео з проведеного заходу та детальний текстовий опис буде невдовзі опубліковано на сторінці проекту Студентської дипломатичної лабораторії. 

 

Нові заходи у рамках проекту «Студентська дипломатична лабораторія» заплановано вже на вересень – після студентської перерви на літо.