Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

Центр міжнародних досліджень

Дискусія “Життя коротке, політичний режим у РФ вічний?”

 

У четвер 29 березня 2018 року в Дипломатичній академії України відбулася дискусія “Життя коротке, політичний режим у РФ вічний?”. Зустріч організував Центр міжнародних досліджень Дипломатичної академії разом із Асоціацією студентів-політологів НаУКМА та Політичним клубом КНУ імені Тараса Шевченка.

 

У першій частині учасники заходу заслухали виступ Андрія Круглашова, к. політичних наук, стратега, доцента НАДУ. Андрій Круглашов є випускником Московської Школи Політичних Досліджень. З 2011 по 2016 консультант і тренер демократичних політиків та активістів з РФ. Суддя нагород Pollie та Polaris від Американської та Європейської Асоціацій Політичних Консультантів за кращі виборчі та адвокаційні кампанії. На основі даних соціологічних досліджень Андрій Круглашов продемонстрував зміну уявлень росіян про свою державу, країни Заходу, санкції. Лейтмотивом виступу стала значимість страху: росіяни живуть у страху, що може стати гірше. Хоч громадяни РФ не мають очікувань щодо активної реформістської політики президента, для них В. Путін виступає гарантом проти погіршень. Утім участь громадян у місцевій політиці та посилення їх симпатії до Заходу залишають імовірність для трансформацій режиму “знизу”.

 

Від Політичного клубу КНУ імені Тараса Шевченка доповіді представили Сергій Титюк та Олексій Негода.

Сергій Титюк задав теоретичну рамку дискусії щодо природи та класифікації політичних режимів та контекст, в якому формувалися різні підходи до такої класифікації. Сергій зокрема відзначив, що персоналістський політичний режим, а так можна охарактеризувати і російський, є найбільш стійким та довготривалим.

 

Зважаючи на формальну федеративність устрою РФ, не можна оминути питання змін режиму у зв’язку з імовірними виступами за відокремлення в регіонах. Очікування щодо такого джерела змін розвіяв Олексій Негода. У своєму виступі доповідач висвітлив питання етнічного та територіального сепаратизму в РФ, підсумувавши, що дезінтеграційні процеси малоімовірні.

 

Дискусію модерувала аналітикиня Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії Вікторія Халанчук.

 

Після виступів доповідачів та перерви на чай відбулося загальне обговорення за тематикою зустрічі.