Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

27 березня 2018 р. | ЦМД

Дискусія "Після безправ'я. Окупація Криму та її наслідки для міжнародного права і політики"

26 березня 2018 року в Дипломатичній академії України Польський інститут міжнародних справ та Центр польсько-російського діалогу і порозуміння влаштували обговорення міжнародно-правової ситуації та можливих шляхів деокупації Криму.

 

Заступники міністрів закордонних справ України та Польщі Василь Боднар та Бартош Ціхоцький виклали  позиції України і Польщі в справі незаконної окупації Криму та окреслили механізми солідарності між Україною та Польщею щодо протистояння російській агресії та деокупації Криму.

 

Після дебатів заступників міністрів розпочалася дискусія науковців. Професори міжнародного права Владислав Чаплінський, Діно Кріціотіс та Микола Гнатовський розкрили найбільш цікаві аспекти міжнародно-правового підходу до окупації Криму: зокрема тих, що враховують недоліки структури РБ ООН, яка ускладнює послідовне застосування принципів міжнародного права в разі агресії одного з членів РБ. Йшлося зокрема про більш активне звернення до можливостей Генеральної асамблеї ООН, запити щодо дорадчих думок Міжнародного суду ООН та можливості практичного застосування т.зв. “принципу невизнання”. Загальним приводом до дискусії стала книга “Справа анексії Криму у світлі міжнародного права”, видана варшавським видавництвом Scholar у 2017 році.