Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

18 жовтня 2018 р. | Виїзний семінар | ДАОС

ДАОС-2. День четвертий

Четвертий день розпочався із виступу провідного фахівця Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС  Олени Снігир з доповіддю на тему українсько-російських відносин з акцентом на найбільш гострих питаннях співробітництва: розподіл ядерних потужностей після розпаду СРСР, демілітації та демаркації кордонів, базування Чорноморського флоту РФ тощо.

 

Член правління Foreign Policy Council “Ukrainian Prism”, головний редактор журналу UA: Ukraine Analytica Ганна Шелест розповіла про політичні, економічні і правові аспекти врегулювання ситуацій з анексією Криму та окупацією частини Донбасу. Лекція продовжилася дискусією з учасниками семінару щодо Мінського формату переговорів та введення Миротворчих місій на Сході України.

 

Директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Сергій Корсунський під час лекцій з політичного аналізу та критичного мислення неодноразово підкреслював важливість вміння ставити собі питання щодо ситуацій, як однієї з ключових навичок людини XXI ст. Адже проблема особистісного сприйняття фактів та отримання правдивої інформації наразі визначає публічний дискурс у більшості країн.

 

Кризову ситуацію в Чорноморському регіоні фасилітувала Ганна Шелест. Учасники мали змогу вжитися в роль певного національного/регіонального державного органу, представників ЗМІ та інших урядів, щоб у форматі запеклої дискусії вирішити кризу.

 

Завершився день “гарячою” дискусією у каміна разом із експертом Німецького інституту міжнародних відносин та безпеки Сьюзан Стюарт щодо бачення Німеччиною України та реформ в нашій державі, перспектив вступу в ЄС та єдності самого наднаціонального утворення.