Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

12 лютого 2018 р. | Дипломатія

Пам’яті Геннадія Удовенка – політика, дипломата, державника

5 років тому, 12 лютого 2013 року відійшов у вічність Геннадій Йосипович Удовенко – дипломат і державний діяч, один з творців нової державності України. Міністр закордонних справ України, народний депутат, президент Генеральної Асамблеї ООН, почесний доктор зарубіжних університетів – унікальність та професійність Геннадія Удовенка не знала меж.

 

Завдяки наполегливій роботі Геннадія Удовенка на посаді міністра закордонних справ Україна стала членом  Ради Європи, домовилась про розвиток Партнерства заради миру з Північноатлантичним Альянсом, уклала Хартію про особливе партнерство з НАТО, ратифікувала Угоду про партнерство і співробітництво з Європейським Союзом, налагодила співпрацю з Вишеградською групою.

 

Саме Геннадій Удовенко був одним з ініціаторів створення Дипломатичної академії при МЗС України.

 

“Геннадій Йосипович – надзвичайно багатогранна людина, яка зуміла поєднати в собі дипломата, політичного діяча, парламентаря. Основою його діяльності стала винайдена ним формула “Трьох “П”: професіоналізм, патріотизм, порядність, власне те – чого так не вистачає в українській політиці,” – згадує Борис Тарасюк.

 

У стінах Дипломатичної академії зберігається особистий архів Геннадія Удовенка, тут глибоко шанують його пам’ять і здобутки.