Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

18 квітня 2019 р. | ЦМД | Міжнародна конференція

Міжнародна конференція “Romania-Ukraine: Building the Present, Working for the Future, Learning from the Past”

У Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбулася міжнародна конференція “Romania-Ukraine: Building the Present, Working for the Future, Learning from the Past”.

 

Заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар та Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану виступили з вітальними промовами, у яких підкреслили значимість україно-румунських відносин для сторін, готовність посилювати співпрацю та їх стабілізуючий вплив на регіон Центрально-Східної Європи в цілому.

 

Представники експертної та дипломатичної спільноти Румунії та України обговорили виклики, які стоять перед обома країнами, а також можливості у різних сферах. Було проаналізовано загрозу триваючої планомірної політики Російської Федерації з метою монополізації впливу у Чорноморському регіоні та потенціал для зміни балансу сил, зокрема через співпрацю в рамках НАТО. Учасники конференції обговорили наявний стан та можливості для подальшої кооперації України та Румунії в енергетичній, торговельній, військовій та інших сферах. Насамкінець, фокусом дискусії стали можливості Румунії у підтримці значимих для України питань у зв’язку з головуванням у Раді ЄС.

 

Конструктивна розмова між українськими та румунськими колегами засвідчила спільне бачення сторонами ряду викликів та відкритість до подальшого партнерства. Пролунала думка про створення постійного Українсько-Румунського Форуму неурядових організацій та дослідницьких центрів для підтримки дій урядів.

 

Конференцію організували Центр досліджень армії, конверсії та роззброєння / CACDS (Україна), Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС та New Strategy Center (Румунія).