Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

7 листопада 2018 р. | Міжнародна конференція

Міжнародна конференція "Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед"

Сьогодні, 7 листопада 2018 року, на базі Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС розпочала роботу дводенна Міжнародна конференція “Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед”. Захід організований у рамках діяльності Платформи Україна – НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні, а його метою є підбиття підсумків першого десятиліття гібридної війни та розробка рекомендацій для ефективної спільної протидії.

 

Конференцію відкрив Президент України Петро Порошенко. Він наголосив, що, знаходячись на вістрі гібридної війни, Україна має великий досвід, яким може поділитися з іншими країнами.

 

“Я дуже добре розумію, чому міжнародна конференція, присвячена урокам гібридного десятиліття проходить саме тут, у Києві. Тому що Україна має великий досвід у боротьбі з гібридними атаками Російської Федерації, яким українці готові ділитися зі світом. Інформаційні атаки, ембарго і повне закриття ринку, енергетична блокада, дестабілізація в країні, вплив через релігійні організації – це той неповний список, який і є гібридною війною Росії проти України. Та попри все ми навчилися цьому протидіяти, де-факто Україна є східним флангом НАТО”, – зазначив Президент.

 

Модератором вступної дискусії на тему “На передньому краю гібридної війни: від Балтики до Чорного моря”, виступив Надзвичайний і Повноважний Посол, Директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Сергій Корсунський.

 

Своїми роздумами на тему найактуальніших викликів гібридної війни та найбільш ефективних способів протидії поділилися учасники панелі: Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Помічник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі, Президент Латвії у 2007-2011 рр. Валдіс Затлерс та Директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.