Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

27 червня 2018 р. | Лекція

Надзвичайний та Повноважний Посол ОАЕ в Україні Й.В. Салем Аль-Каабі прочитав лекцію на тему «Еміратсько – Українські двосторонні відносини. Стислий огляд гуманітарної ситуації у Республіці Ємен»

Сьогодні, 27 червня 2018 року, у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Надзвичайний та Повноважний Посол ОАЕ в Україні Й.В. Салем Аль-Каабі прочитав співробітникам МЗС України та слухачам Академії лекцію на тему «Еміратсько – Українські двосторонні відносини. Стислий огляд гуманітарної ситуації у Республіці Ємен». На заході також були присутні Директор Академії Й.В. Корсунський Сергій Володимирович та Директор Департаменту країн Близького Сходу та Африки МЗС України Щербатюк Мирослава Дмитрівна.

 

У першій частині лекції Посол розповів присутнім про розвиток двосторонніх еміратсько-українських відносин, зробивши акцент на їхньому активному розвитку у всіх сферах, яких відбувається у тому числі завдяки нещодавньому візиту Президента України Й.В. Петра Олексійовича Порошенка, у рамках якого було підписано Меморандум про взаєморозуміння про взаємне скасування візових вимог, Угоду про співробітництво у сфері культури, та Меморандум про взаєморозуміння у сфері дослідження космосу.

 

У другій частині лекції, що була присвячена гуманітарної ситуації у Республіці Ємен, Й.В. Салем Аль-Каабі детально ознайомив присутніх із діями сил Арабської коаліції, які гуртуються на резолюції 2216 Ради Безпеки ООН, відповідно до якої єдиним кроком для уникнення погіршення ситуації у місті та прилеглих районах є повне, мирне та безумовне виведення повстанських сил Хуситів з міста та порту Ходейда.

 

Одночасно Посол зробив наголос на тому, що Арабською коаліцією було розроблено комплексний план з надання гуманітарної допомоги, який має на меті послабити вплив негативних наслідків конфлікту, особливо зусиль Хуситів щодо перешкоджання надходжень допомоги місцевому населенню, руйнування об’єктів критичної інфраструктури для погіршення гуманітарного становища.

 

Після завершення лекції відбулось вільне спілкування з присутніми, в рамках якого Посол відповів на запитання, що стосувались теми лекції.