Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

16 жовтня 2018 р. | Тематичний семінар | ДАОС

Третій день виїзного семінару ДАОС розпочався з лекцій щодо європейського порядку денного

День третій був відкритий завідувачкою Центра міжнародних досліджень Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Надією Коваль презентацією щодо європейського порядку денного. Експертка детально пояснила перелік криз, з якими сьогодні стикається об’єднана Європа: проблема Brexit, як унікального претенденту в межах ЄС, який до 2016 лише кількісно збільшувався; фінансова криза, як одна з причин, що призвела до стрімкого зниження рівня підтримки старих політичних сил; а також розповсюдження популістських ідей і численних спекуляцій на міграційну тематику.

 

Доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету їм. І.І.Мечникова Володимир Дубовик проговорив з учасниками основні етапи розвитку українсько-американських відносин від моменту проголошення незалежності.

 

Головний редактор англомовного наукового українського видання UA: Ukraine Analytica Ганна Шелест зупинилася на основних питаннях щодо безпеки Чорноморського регіону, діяльності ОЧЕС та ГУАМ, а також економічного потенціалу українських портів.

 

Завершився навчальний день лекцією аналітика та експерта Ради зовнішньої політики «Українська призма» Сергія Герасимчука щодо стосунків України з країнами Вишеградської Четвірки. Особливу увагу лектор зосередив на співпраці України з Угорщиною та Польщею.