Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

24 квітня 2018 р. | Міжнародне співробітництво | Семінар

У Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбувся перший семінар “УКРАЇНСЬКО-САУДІВСЬКІ ВІДНОСИНИ ТА РЕГІОНАЛЬНІ ПИТАННЯ” з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Королівством Саудівська Аравія

24 квітня 2018 року в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбувся перший семінар “УКРАЇНСЬКО-САУДІВСЬКІ ВІДНОСИНИ ТА РЕГІОНАЛЬНІ ПИТАННЯ” з нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Королівством Саудівська Аравія, організований спільно з Інститутом принца Сауда Аль-Фейсала з дипломатичних досліджень Міністерства закордонних справ КСА.

 

З вітальним словом до присутніх звернувся директор Академії, Надзвичайний і Повноважний Посол Сергій КОРСУНСЬКИЙ, генеральний директор Інституту дипломатичних досліджень імені принца Сауда Аль-Файсала МЗС КСА Д-р Абдулла бін Хамад Ал-САЛЯМА, керівник Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України Ігор ЖОВКВА, Й.В. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Саудівська Аравія в Україні Джудія З. АЛХАЗАЛ.

 

Серед спікерів на семінарі виступили директор Департаменту країн Близького Сходу та Африки МЗС Мирослава ЩЕРБАТЮК, начальник Управління економічного співробітництва МЗС України, заступник Голови Ради експортерів та інвесторів при Міністерстві Олександр ДАНИЛЕЙКО, голова української частини Українсько-Саудівської ділової ради Торгівельно-промислової палати України Олександр МЕЛЬНИК, а також кандидат історичних наук, доцент, провідний науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства» В’ячеслав ШВЕД.

 

З саудівської сторони своїм баченням українсько-саудівських відносин поділився генеральний директор Інституту Д-р Абдулла Х. Ал-САЛЯМА, керівник Центру європейських досліджень Д-р Асаад бін Саліх Аш-ШАМЛЯН, керівник Центру стратегічних досліджень Інституту Д-р Мансур Аль-МАРЗУКІ.

 

Під модераторством директора ДАУ Сергія Корсунського учасники семінару обговорили наявний політичний діалог між двома державами, проблемні питання співпраці з регіоном Близького Сходу, особливо, в контексті євроінтеграційних прагнень України, основні аспекти міжнародної дипломатії та економічної політики КСА та України, спільні інтереси, ведення бізнесу в Україні та КСА: успішні інвестиційні історії та наявні можливості в галузях взаємного інтересу, а також стратегічні проблеми та безпекові питання.

 

У дискусії взяли участь співробітники МЗС та Дипломатичної академії України, науковці та експерти провідних українських аналітичних центрів, студенти профільних вузів-партнерів ДАУ.