Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

26 вересня 2018 р. | Міжнародна конференція | Турецька Республіка

Міжнародна конференція, присвячена 100-річчю українсько-турецьким дипломатичним відносинам, за участі директора Академії Сергія Корсунського

26 вересня 2018 року в приміщенні Анкарського університету соціальних наук відбулася Міжнародна конференція, присвячена 100-річчю українсько-турецьким дипломатичним відносинам, організована за підтримки Центру стратегічних досліджень МЗС Туреччини та Посольства України.

 

Серед учасників були присутні Заступник міністра закордонних справ Туреччини Я.С.Киран, керівник Центру У.Улуташ, Керівник Головного департаменту зовнішньої політики АП України І.Жовква, директори дипломатичних академій України та Туреччини С.Корсунський та М.Озджан, Начальник Управління Східної Європи МЗС ТР Я.Гюльдере, радник-посланник Посольства Н.Лопатіна, професори О.Галенко, І.Матяш, О.Танрисевер, Заступник голови Чорноморського інституту стратегічних досліджень О.Хара та інші.

 

Дискусія охоплювала як політичний, так й історичний аспекти встановлення і розвитку дипломатичних відносин між Україною та Туреччиною. Було представлено копії архівних документів початку 20-х років минулого століття, зокрема щодо відкриття та функціонування дипломатичної місії УНР в Османській імперії. Торкнувшись історичного виміру, виступаючі підкреслили сьогоднішній довірливий діалог, який існує на найвищому рівні. Зокрема Керівник Головного департаменту зовнішньої політику АП України І.Жовква наголосив на дієвості механізму стратегічного партнерства, виокремивши його комплексність, тобто наявність ефективної взаємодії практично у всіх сферах взаємного інтересу.

 

Заступник міністра закордонних справ Туреччини Я.С.Киран зазначив, що Україна є надійним партнером та займає одне з центральних місць у турецькій зовнішній політиці. Він наголосив, що Туреччини завжди підтримувала і буде підтримувати територіальну цілісність та суверенітет України, а також докладати зусилля для мирного вирішення ситуації довкола України.

 

Конференція викликала неабиякий інтерес у гостей,серед яких також представники дипломатичного корпусу в Анкарі, ЗМІ, науковці, представники української та кримськотатарської діаспор. За підсумками можна констатувати, що Україна та Туреччина – це країни, які об’єднані історично, які мають динамічне сьогодення та виходять з чіткого усвідомлення спільних інтересів та викликів. Більше того, ми відкриваємо нові сторінки нашої історії завдяки плідній роботі науковців в українських та турецьких архівах, водночас, на сьогодні залишається величезний пласт недосліджених документів, зокрема в османських архівах, відкриття яких дозволить більш глибинно зрозуміти не тільки історію українсько-турецьких відносин, але й пролити світло на деякі історичні факти щодо України.