Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

10 травня 2018 р. | Дипломатична лабораторія

Дискусія "Величне n-ліття. Ердоган"

Реджеп Ердоган – державник, котрий творить сильну Туреччину і не триматиметься за свою посаду, чи авторитарний лідер, здатний вміло скористатися наявною ситуацією та переконати усіх інших у тому, що його амбіції співпадають з інтересами держави? Чи, може, все куди складніше? Дискусія щодо президента Ердогана та нинішнього політичного режиму у Туреччині, зрештою, привела до питання: а що ж далі, що після нього?

 

Запал суперечки та інтелектуалізм розмови вечора 10 травня, проведеного у стінах Дипломатичної академії в межах вже другої зустрічі Студентської дипломатичної лабораторії, принесли чимало суперечливих роздумів та різносторонніх аргументів для аналізу політичних процесів у Туреччині.

Денис Терещенко (Асоціація студентів-політологів НаУКМА) презентував доповідь на тему “Від демократа до султана. Патогенез ердоганізму”. Аналогія з трюком Піноккіо – проштрикнути завісу з намальованим казанцем і побачити справжні підвалини таких дискурсивних практик – обрамила розмову щодо гібридизації режиму.

 

Михайло Петров (Політичний клуб КНУ імені Тараса Шевченка) виступив з темою “Історія розквіту й падіння військових в Туреччині”. Доповідач викрив процес становлення інституту військових та нівелювання їхньої самостійницької участі у теперішніх політичних процесах.

 

Зовсім інше бачення президента Ердогана та його ролі в турецькому державотворенні представив директор Дипломатичної академії Сергій Корсунський. Провівши порівняння розвитку Туреччини у темпоральній перспективі, Сергій Корсунський спровокував затяту дискусії та змусив усіх присутніх вчитися дипломатично відстоювати ту чи іншу позицію, переконувати свого опонента, хто б ним не був.

 

Модерувала дискусію аналітик Центру міжнародних досліджень Вікторія Халанчук.