Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

29 жовтня 2018 р. | Культурний клуб | Центр інформаційних ресурсів

Зустріч із професором Австралійського національного університету Єленою Говор

У Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС в межах проекту “Культурна дипломатія” відбулась зустріч із професором Австралійського національного університету Єленою ГОВОР, автором книги “Falling Stars: The story of Anzacs from Ukraine” (“Падаючі зірки: Анзаки з України”) (2017).

 

Захід розпочався з вітального слова посла Австралії в Україні пані Мелісси О’Рурк (Ms. Melissa O’Rourke), яка запросила професора Єлену Говор до виступу. Модерувала захід заступник директора Дипломатичної академії Наталія Шульга.

 

Пані Єлена Говор зібрала історії про 134 іммігрантів з України різних національностей (українці, поляки, євреї, та інші), які з різних причин емігрували до Австралії, а потім добровільно вступили на службу в Австралійсько-новозеландський армійський корпус (АНЗАК).

 

Під час презентації автор книги зупинялася на окремих фактах та персоналіях. Книга (понад 200 сторінок) є ретельним дослідженням з великою кількістю архівних документів та фотографій, які переплетені яскравими спогадами нащадків українських членів АНЗАК.

 

Українські анзаки та їхні нащадки – це маловідома сторінка історії українсько-австралійських відносин. І, хоча сучасна українська громада була сформована хвилею політичної міграції 1948-1950 років, саме анзаки стали першими українськими поселенцями в Австралії та відзначені на стінах Австралійського воєнного меморіалу.

 

Серед присутніх були представники дипмісій Австралії, Швейцарії, Польщі та Палестини, співробітники МЗС України, Дипакадемії, а також запрошені гості.