Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

7 лютого 2018 р. | Культурний клуб

Зустріч з Іриною Цілик в Дипломатичній Академії України

7 лютого 2018 року в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбулася зустріч з режисеркою та письменницею Іриною Цілик. Сергій Корсунський, директор ДАУ, привітав гостей та закцентував увагу на важливості культурної дипломатії як інструменту зовнішньої політики. Під час зустрічі Ірина говорила про необхідність поєднання зусиль дипломатів та митців у поширенні сучасної української культури та мистецтва в cвіті.


«Представники творчих професій теж є, якоюсь мірою, дипломатами; нам також потрібно налагоджувати контакти, спілкуватися, вибудовувати культурні містки; багато з нас шукають діалогу один з одним».


Були і поетичні читання, і розповідь про плани щодо написання нових книг. Проте «родзинкою» зустрічі став показ документальних фільмів «Тайра» та «Малиш» з кіноальманаху «Невидимий батальйон», режисеркою яких є Ірина. Всіх присутніх зворушила розповідь про «жіноче обличчя війни», про вплив військових дій на Донбасі на її творчість. Ірина поділилася своїми думками та ідеями, а також розповіла про те, як творчість переосмислює події війни.


Цей захід організовано Культурним клубом Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, який є майданчиком для зустрічі дипломатів з митцями, які є обличчям сучасної української культури.


Довідково:
Ірина Цілик – авторка кількох збірок поезії, прози та дитячих видань, учасниця численних літературних фестивалів і культурних заходів. Окремі твори перекладено німецькою, англійською, польською, чеською, литовською мовами. Окрім фахової та літературної діяльності, співпрацює також з різними українськими виконавцями і музичними гуртами як поетка-пісенниця. Авторка слів пісні «Повертайся живим». Окрім фільмів «Тайра», «Малиш», зняла фільми: «Дім», «Помин». Лауреатка численних кінофестивалів.