Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

Ми у ЗМІ

2 червня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про системні суперечності посткоронавірусного світу для видання "Дзеркало тижня"

“Безумовно, ефект "підпалу" ситуації безпосередньо пов'язаний із загибеллю Джорджа Флойда, темношкірого американця, який не мав богатирського здоров'я і щойно відбув термін за збройне пограбування.(…) Але якщо просто накласти карту інтенсивності протестів на карту заражень COVID-19 по території США, то стає очевидним безпосередній зв'язок між кількістю випадків зараження (нагадаємо, суха статистика свідчить про значно більшу кількість серед заражених і загиблих афроамериканців, ніж білих) та масштабом насильства як із боку протестувальників, так і з боку поліції з національною гвардією.”

Про системні суперечності посткоронавірусного світу читайте в новій статті директора Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС , Надзвичайного і Повноважного Посла Сергія Корсунського у виданні "Дзеркало тижня".

2 червня 2020 р. | Міжнародний аспект | Дипломатія 2.0

Євгенія Габер розповідає про те, що змінює дипломатію сьогодні і що впливатиме на її розвиток в наступні роки у виданні "Дзеркало тижня"

"Світ змінився, і схоже, швидше, ніж ми очікували. Міжнародні відносини вже давно перестали бути прерогативою національних держав, а світова політика - клубом для обраних. Фокус глобальної конкуренції поступово зміщується у кіберпростір. Найпотужніші держави світу змагаються не за ресурси і території, а за технологічні переваги у сфері комунікацій, запровадження мережі 5G та захист своїх (чи доступ до чужих) даних. Експерти всерйоз дискутують про необхідність розробки нового законодавства, яке б урегульовувало правові відносини держав і приватних компаній у цифровому полі та у відкритому космосі.
Не може стояти осторонь цих процесів і дипломатія, що змушена пристосовуватися і до сутнісно нового порядку денного міжнародних відносин, і до нових методів роботи".

Про те, що змінює дипломатію сьогодні і що впливатиме на її розвиток в наступні роки, читайте в статті заступника директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, кандидата політичних наук Євгенії Габер .

30 травня 2020 р. | Міжнародний контекст | Інтерв'ю

Сергій Корсунський в інтерв'ю "Укрінформ" розповідає про його пріоритети на новому місці, про нові можливості співпраці України та Японії

"Ми сьогодні намагаємося класифікувати, де є наш пріоритет з точки зору прагматичних економічних відносин, а де є чітка політична афіляція.
Китай минулого року став торговельним партнером України номер один, ми, безумовно, не можемо цього ігнорувати.
З іншого боку, ми прекрасно розуміємо, що з точки зору більш сталих стратегічних відносин Японія залишається надзвичайно важливим і перспективним партнером для України.
Я розраховую, що ми зможемо сформулювати по відношенню до Японії певні нові елементи співпраці."

Нещодавно призначений послом України в Японії директор Дипломатичної академії Сергій Корсунський в інтерв'ю "Укрінформ" розповідає про його пріоритети на новому місці, про можливості співпраці України та Японії у військово-технічній сфері, японсько-російські відносини та позицію України щодо Північних територій.

29 травня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про нову стратегію Білого дому щодо Китаю, чутливість окремих країн ЄС у питанні співпраці з КНР та можливості для України у виданні "Дзеркало тижня"

«Каталізатором охолодження відносин США та КНР послужила пандемія коронавірусу. Неможливо заперечувати, що частина претензій Вашингтона має цілком обґрунтовані підстави, але так само незаперечно, що дуже важливим чинником загострення політики щодо КНР є листопадові вибори.(…)У складному становищі через протистояння США і КНР опинився і Європейський Союз — найважливіший ринок як для Китаю, так і для Росії (і для України теж). Буквально вслід за Білим домом (що є чистим збігом) про зміну позиції щодо КНР заявив Брюссель».

Про нову стратегію Білого дому щодо Китаю, чутливість окремих країн ЄС у питанні співпраці з КНР та можливості для України, які відкриваються у зв`язку з заплутаною ситуацією у "верхах" світової політики читайте в статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського у виданні "Дзеркало тижня".

23 травня 2020 р. | Міжнародний аспект | Стаття

Євгенія Габер розповідає про розвиток наукової дипломатії в України у виданні "Політика і культура"

"Ракетобудування чи спільне виробництво нових оборонних технологій, створення сучасних технопарків чи промоція національних ІТ стартапів, боротьба з новітніми вірусами чи впровадження новітніх технологій – реалізація будь-якої з цих задач вимагає унікальної комбінації дипломатичних навичок і специфічних наукових знань. Розуміючи це, провідні дипакадемії світу дедалі частіше вводять окремі спецкурси з наукової дипломатії, покликані ознайомити слухачів з усіма нюансами цієї роботи. З цього року така можливість з’явиться і у співробітників українського МЗС."

Про розвиток наукової дипломатії в України, читайте в статті заступника директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, кандидата політичних наук Євгенії Габер у виданні "Політика і культура".

23 травня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про те, яким може постати посткоронавірусний світ для видання "Дзеркало тижня"

"Пандемія коронавірусу збіглася із заключною фазою трансформації старого доброго світоустрою, який ще недавно здавався непорушним(...) Кажан з Уханя виявився потужною зброєю проти ілюзій, що міжнародна солідарність існує, наднаціональні організації ефективні, а Росія самосвідома. Цілком очікувано, що зерна теорії змови, якими не гребує жодна з вершин трикутника, почнуть проростати вже в найближчі місяці, й надто важливо розуміти, що за "райський сад" явиться з них світу".

Як виглядають "три джерела й три складові частини" процесу боротьби за світове лідерство напередодні великого переділу читайте в новій статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергій Корсунського у виданні "Дзеркало тижня".

16 травня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про пандемію страху і справжні загрози щодо COVID-19 для видання "Дзеркало тижня"

"Масштаб шкоди, завданої світовій економіці, а також глибина очікуваних уже в найближчому майбутньому соціально-економічних трансформацій потребують аналізу й осмислення. Якщо скористатися класичним формулюванням Клаузевіца: "війна є продовження політики іншими, насильницькими засобами", — треба визнати, що ми опинилися в умовах справжнього воєнного часу. Тобто війни ніхто не оголошував, обмежилися непояснимою "пандемією", але завдані збитки порівнянні з наслідками великомасштабних воєнних дій"

Як впливає на сучасне суспільство страх перед пандемією? Що допоможе людству перемогти у світовій антивірусній війні?

Про це та інше читайте в статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського у виданні "Дзеркало тижня".

12 травня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Інтерв'ю з директором Дипломатичної академії України Сергієм Корсунським для проекту SmartTalk порталу "Сьогодні"

"Долаючи пандемію коронавируса, світ опинився на порозі жорсткої економічної та політичної кризи. Напередодні президентських виборів понад 30 млн безробітних в США штовхають Дональда Трампа на пошук і покарання винного за пандемію коронавируса - Китай. У Піднебесній, навпаки, говорять, що вірус американський і був завезений в Уханя з США. Росія, де економічна і ситуація з пандемією плачевна, стала на бік Китаю.
Глобальна геополітика ще більше відсуває на другий план питання безпеки - війни на Донбасі і тимчасової окупації Росією Криму. До чого готуватися Україні? Як не упустити свій шанс змусити Росію піти на поступки?"

Про це та інше читайте в інтерв'ю директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського для порталу Segodnya.ua.

10 травня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про аналіз наявних статистичних даних щодо COVID-19 для видання "Дзеркало тижня"

"Відсутність точної й зрозумілої інформації про те, що відбувається у світі, зокрема у зв'язку з коронавірусом, створює навіть не порожнечу, а вакуум, який швидко заповнюється — де пропагандою, де брехнею, а де й конспірологією. На основі даних і прогнозів сумнівної достовірності приймаються рішення, політична й економічна вартість яких досить висока."

Про аналіз наявних статистичних даних щодо COVID-19, його вплив на світову економіку та зворотній бік пандемії читайте в новій статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського у виданні "Дзеркало тижня".

4 травня 2020 р. | Міжнародний аспект | Ефір

Сергій Корсунський про небезпеку глобального протистояння США і Китаю в інтерв'ю для UKRLIFE.TV

Про небезпеку глобального протистояння США і Китаю, а також про геополітичні тенденції світу в умовах пандемії коронавірусу дивіться в інтерв'ю директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського на UKRLIFE.TV.

29 квітня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про події, що відбуваються між США і КНР, управління світовими фінансами та пандемію, що змінює геополітику для видання "Дзеркало тижня"

"Пандемія коронавірусу стала саме таким каталізатором глобальних трансформацій. Хай повільно, але консолідується ЄС, що вже мало не затріщав під ударами Brexit; почалося переосмислення ролі та місця системи ООН, зокрема ВООЗ; реальністю стає перехід від геополітичного трикутника США-Китай-Росія до нового біполярного світу, що його прокремлівський ідеолог С. Караганов визначив як "нерівномірний процес утворення двох технологічних, геоекономічних та геополітичних центрів - "Китай плюс" і "США плюс".

Про події, що відбуваються між США і КНР, управління світовими фінансами та збереження долара як світової валюти та пандемію, що змінює геополітику в реальному масштабі часу читайте в новій статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, Посла України в Японії Сергія Корсунського в останньому випуску ZN.UA.

27 квітня 2020 р. | Міжнародний аспект | Інтерв'ю

Євгенія Габер розповіла про наслідки посилення російської військової присутності в Чорному та Азовському морях в інтерв'ю для британського аналітичного центру Tactics Institute

Заступник директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, кандидат політичних наук Євгенія Габер в інтерв'ю для британського аналітичного центру Tactics Institute про наслідки посилення російської військової присутності в Чорному та Азовському морях, впливі кризи в Керченській протоці на обсяги зовнішньої торгівлі України та перспективи створення Чорноморського флоту НАТО.

23 квітня 2020 р. | Міжнародний аспект | Поствірусна дипломатія

Євгенія Габер розповідає про те, як відбувається перехід дипломатичного світу в онлайн та чи готова українська дипслужба до нових викликів у виданні "Європейська правда"

Цього тижня Україна почала головування у Форумі безпекового співробітництва ОБСЄ, що вперше в історії проходитиме в онлайн-режимі. До кінця місяця має відбутися і перший "віртуальний візит" прем’єр-міністра Дениса Шмигаля до Німеччини. Пандемія продемонструвала, що за бажання значну частину міжнародних відносин можна легко перевести в "цифровий" формат. Перший успішний досвід "віртуальних" самітів G7, ЄС та інших організацій вже довів ефективність таких заходів. Серед безумовних плюсів - значна економія часу та коштів, а також більша відкритість та транспарентність в процесі прийняття рішень. З іншого боку, з переходом в онлайн виникають і нові проблеми, пов'язані насамперед із застосуванням інноваційних ІТ технологій. Втім, технічні питання - це лише верхівка айсбергу. Головним викликом залишається якісна професійна підготовка дипломатів, адже новий формат "дистанційної дипломатії" потребуватиме і кардинально нових навичок: організаційних, технічних, комунікативних, переговірних та психологічних, що дозволять швидко адаптуватися до нових умов роботи.

Про те, як відбувається перехід дипломатичного світу в онлайн та чи готова українська дипслужба до нових викликів читайте в новій статті заступника директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, кандидата політичних наук Євгенії Габер для "Європейської правди".

21 квітня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про причини та наслідки рекордного падіння цін на нафту для ТСН.ua

"В результаті перенасичення ринку досягло безпрецедентних масштабів, і країни ОПЕК+ за участі Трампа узгодили скорочення видобутку на 20 млн. барелей на день з 1 травня. Проте, як свідчать результати торгів, навіть це не зупинило подальшого падіння. Водночас, трейдери очікують, що протягом травня ринок повернеться до нової “нормальності” і фьючерсні контракти на червень торгуються на рівні приблизно $20 за барель".

Директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС та Посол України в Японії Сергій Корсунський в коментарі ТСН.ua розповів про причини та наслідки рекордного падіння цін на нафту.

17 квітня 2020 р. | Міжнародний контекст | Online FORUM

Сергій Корсунський про геополітику майбутнього: організація і модель відносин під час виступу в Online FORUM "Нові можливості для України в епоху пандемій"

Під час Online FORUM "Нові можливості для України в епоху пандемій" директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посол Сергій Корсунський зазначив, що країни найбільше інтегровані у глобальні зв'язки – країни великої сімки найбільше постраждали від вірусу. Після цього зміняться логістичні зв'язки, країни перенесуть до себе виробничі потужності. З Китаю як "майстерні світу" почнуть повертати свою капіталовкладення, адже це стане питанням життя та смерті. У багатьох випадках ми бачимо, що все залежить від еліти та її здатності приймати рішення.

17 квітня 2020 р. | Міжнародний аспект | КНР

Дмитро Єфремов про лідерство КНР у реформі Світової Організації Торгівлі для журналу "Україна-Китай"

"Процес приєднання Китаю до Світової організації торгівлі (СОТ) тривав десятиліттями. Він супроводжувався складними переговорами, ознаменувався підписанням у 2001 році Протоколу про приєднання КНР до цього інституту, який надавав країні 15-річний пільговий період для переходу її економіки до нових умов роботи. Загалом, вступ до СОТ можна розцінювати як епохальний крок на шляху проведення політики реформ і відкритості."

Дмитро Єфремов, провідний фахівець Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС про лідерство КНР у реформі Світової Організації Торгівлі для журналу "Україна-Китай".

13 квітня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про виклики, що стоять перед країнами світу та на які зміни можна очікувати після пандемії для видання "Дзеркало тижня"

"З'явилася величезна кількість публікацій, де стверджується, що світ після пандемії "вже не буде колишнім". Це не дуже глибока думка. Завтрашній світ і без усякої пандемії ніколи не буде таким, як учора. Питання не в страшилках, а у тверезому аналізі — власне кажучи, про які "світові" нововведення можна говорити, коли немає ні лідерів, у ролі яких колись виступили США та Велика Британія, ні хоча б мінімального консенсусу еліт про майбутній світоустрій? "

Про виклики, що стоять перед країнами світу та на які зміни можна очікувати після пандемії читайте в статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського у виданні "Дзеркало тижня".

9 квітня 2020 р. | Міжнародний аспект | Стаття

Євгенія Габер та Андрій Войнаровський про ризики і переваги міжнародної політики у смартфоні та особливості професійної підготовки дипломатів в нових реаліях для "Дзеркала тижня"

Поширення коронавірусу стало справжнім випробуванням для всіх, хто звик жити та працювати в умовах глобалізованого світу.
Не стала виключенням і сфера зовнішніх зносин. Нові реалії коронавірусного світу поставили дипломатів перед необхідністю швидкої адаптації до нових інструментів дистанційної роботи та нових форматів міжнародної взаємодії.

Пандемія COVID-19 стала каталізатором давно назрілих змін і в системі міжнародних відносин, і в роботі українського МЗС. Закриття кордонів та обмеження фізичних контактів підштовхнуло дипломатію до якісно нового "квантового стрибка" у віртуальну реальність.

Про ризики і переваги міжнародної політики у смартфоні та особливості професійної підготовки дипломатів в нових реаліях читайте в статті заступниці директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Євгенії Габер та провідного фахівця ДАУ Андрія Войнаровського у виданні "Дзеркало тижня".

9 квітня 2020 р. | Міжнародний аспект | Ефір

Євгенія Габер і Ольга Наконечна взяли участь в дискусії на Емігрантському радіо

Про нові виклики дипломатії та як змінюються комунікації і взаємодії у Європі та країнах Сходу під час пандемії слухайте у програмі "Моя Європа" на Емігрантському радіо, в якій взяли участь заступниця директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Євгенія Габер та завідувачка Центру інформаційних ресурсів ДАУ Ольга Наконечна.

9 квітня 2020 р. | Міжнародний контекст | Ефір

Сергій Корсунський про "інформаційний вірус" як наслідок пандемії у програмі "Настоящее время" на Українському радіо

Директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посол Сергій Корсунський взяв участь у програмі "Настоящее время" на Українському радіо.

9 квітня 2020 р. | Міжнародний аспект | Бельгія

Тетяна Шевчук про бельгійський шлях боротьби з COVID-19 для видання "Європейської правди"

Незважаючи на те, що Бельгія і Нідерланди – дві сусідні країни, що часто розмовляють однією мовою, а громадяни країн ходять один до одного на каву через кордон, їхні підходи до протидії епідемії коронавірусу дуже різні: і концептуально, і організаційно.

В той час як Нідерланди від початку керувалися концепцією групового імунітету і поступово, крок за кроком, посилювали власні заходи, в Бельгії від моменту першого зараженого було розроблено план дій на час епідемії, з передбаченими фазами, умовами, за яких буде відбуватися перехід до наступної фази, та набором дій на кожному етапі.

Чи виправдав себе такий підхід? І чи можливо завчасно передбачити всі ризики, з якими може зіткнутися країна під час епідемії? Про це читайте в статті помічниці директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Тетяни Шевчук для "Європейської правди".

7 квітня 2020 р. | Міжнародний аспект | Польща

Станіслав Желіховський про польській досвід проведення виборів президента під час COVID-19 для видання "Дзеркало тижня"

"Майже як в усіх інших країнах, у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції в Польщі запровадили обмежувальні заходи. І це поставило польський політикум перед питанням: чи доцільно проводити вибори президента у визначену національним законодавством дату, зважаючи на небезпеку голосування під час пандемії?"

Про польській досвід проведення виборів президента під час COVID-19 читайте в новій статті провідного фахівця Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, кандидата політичних наук Станіслава Желіховського у виданні "Дзеркало тижня".

6 квітня 2020 р. | Міжнародний аспект | Туреччина

Євгенія Габер розповідає про можливу участь Росії у будівництві "Каналу Стамбул" та перспективах реалізації проекту в умовах боротьби з пандемією коронавірусу у виданні "Дзеркало тижня"

"Канал Стамбул", який раніше викликав різку негативну реакцію російської сторони, останнім часом все частіше стає предметом дискусій про можливі формати участі в ньому Росії. Розуміючи, що "якщо процес не можна зупинити, його потрібно очолити", російське експертне співтовариство все голосніше закликає керівництво країни визначитися: "або мотивовано і чітко озвучити неприйняття проекту "Канал Стамбул" з блокуванням його всіма доступними способами, або безпосередньо брати участь у проекті, з тим щоб стати однією з країн, що безпосередньо керують судноплавним рухом у найважливішою для Чорного моря судноплавної артерії".

Про можливу участь Росії у будівництві "Каналу Стамбул" та перспективах реалізації проекту в умовах боротьби з пандемією коронавірусу читайте в новій статті заступника директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, кандидата політичних наук Євгенії Габер для видання " Дзеркало тижня".

3 квітня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про те, чи вдалося пандемії і Росії розколоти Євросоюз та що роблять країни ЄС для подолання пандемії для видання "Дзеркало тижня"

"Розкол Європи — давня мрія Кремля, і ніякий коронавірус, хай навіть він поширюється самою РФ, не скасує цього пріоритету. Абсурдність таких планів очевидна, проте залишається константою зовнішньої політики Москви за будь-яких обставин. "

Про те, чи вдалося пандемії і Росії розколоти Євросоюз та що роблять країни ЄС для подолання пандемії читайте в статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського для видання "Дзеркало тижня"

3 квітня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про цінові війни на енергетичних ринках та нафтову кризу в часи для видання "Тиждень.UA"

“Цілком очевидно, що пандемія COVID-19 завдала відчутної шкоди планам економічного розвитку Європи, зокрема в секторі енергетики. Проте вірус піде, а потреба опалювати домівки й забезпечувати промисловість нікуди не дінеться. На цьому тлі стає дедалі очевиднішим, що багаторічні зусилля «Газпрому» й «Роснефти» щодо використання енергетичних ресурсів як політичної зброї дали результат: навіть стратегічні партнери Росії намагатимуться її позбавитися. Варто сподіватися, що ми теж. ”

Про цінові війни на енергетичних ринках та нафтову кризу в часи пандемії читайте в новій статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського для видання "Тиждень.UA "

2 квітня 2020 р. | Міжнародний аспект | Туреччина

Євгенія Габер розповідає про те, як справляються з COVID 19 в Туреччині, які наслідки епідемія матиме для національної економіки та турецької влади у виданні "Європейська правда"

Після початку війни в Сирії, Туреччина стала притулком для 4 мільйонів біженців, на утримання яких витрачено вже понад 40 мільярдів доларів з державного бюджету. Ще декілька тисяч очікують завершення карантину в прикордонних з Грецією провінціях в надії перетнути кордони з ЄС.

Про те, як справляються з COVID 19 в Туреччині, які наслідки епідемія матиме для національної економіки та що це означає для турецької влади читайте в новій статті заступниці директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Євгенії Габер в останньому випуску видання "Європейська правда".

31 березня 2020 р. | Міжнародний аспект | Нідерланди

Тетяна Шевчук про нідерландський шлях боротьби з COVID-19 для видання "Європейська правда"

"Уже майже місяць, як Європа занурилася у боротьбу з епідемією. Коронавірус виявлений в усіх куточках континенту; щоденна статистика з Італії, Іспанії чи Франції не лишає байдужих; європейські держави одна за одною запроваджують обмеження...
Втім, деякі європейські країни обрали інший шлях.
Нідерланди від початку підпали під критику країн-сусідів та частини власних політиків і пересічних громадян через обраний урядом "м'який" підхід до боротьби з коронавірусом. Без жорстких заборон. Без розірваного транспортного сполучення зі світом.
Свої кроки уряд Нідерландів здійснює, відштовхуючись від концепції групового імунітету. Мовляв, усе одно перехворіють майже всі – але дорогою треба не "вбити" економіку держави."

Про те, що у них вийшло в результаті читайте в статті помічниці директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Тетяни Шевчук для "Європейської правди".

30 березня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про наслідки пандемії COVID-19 для світу для видання "Дзеркало тижня"

"Питання, що турбує сьогодні багатьох, — чи можна управляти майбутнім, яке настане після пандемії? Уже є безліч сценаріїв, переважно західних, від апокаліптичних (тобто глобальної затяжної економічної рецесії) — до оптимістичних, згідно з якими серйозно постраждають лише окремі сектори, для решти збитки будуть не такими вже й великими, а кілька відсотків уповільненого зростання — проблема багатих, яких меншість. Насправді ключ до розуміння майбутнього лежить у філософії Китаю."

Про наслідки пандемії COVID-19 для світу читайте в статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського для видання "Дзеркало тижня".

24 березня 2020 р. | Міжнародний контекст | Ефір

Сергій Корсунський про те, яким буде світ після епідемії коронавируса, а також про те, як Росія використовує пандемію в своїх політичних цілях в інтерв'ю каналу Ukrlife.TV

- Як паніка стає інструментом контролю населення?
- Як Росія використовує пандемію у власних політичних цілях?
- Чому боротьба з коронавірусом може коштувати Трампу президентства?
- Яким буде світ після епідемії коронавірусу?
- Що змушує дивитися на ситуацію з оптимізмом?

Відповіді на ці та інші питання дивіться в інтерв`ю директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського для UkrLife.TV.

22 березня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про пандемію коронавірусу і її вплив на КНР і США, і про світову кризу для всіх, для видання "Дзеркало тижня"

"На наших очах у світі розгортаються події, які, швидше за все, матимуть серйозні наслідки для світової історії. Оголошена ВООЗ пандемія COVID-19 стала подією екстраординарною. І річ зовсім не в кількості заражених, і не в статистиці тих, хто одужав/помер. Пандемії бували й раніше, і страшніші за нинішню. Але є, як мінімум, три фактори, які відрізняють цю пандемію від попередніх."

Про пандемію коронавірусу і її вплив на КНР і США, і про світову кризу для всіх, читайте в статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського для видання "Дзеркало тижня".

19 березня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про необхідність критичного мислення та збереження здорового глузду у виступі на конференції TEDxIrpin

Дійсно важко зрозуміти, що є правдою, а що вигадкою в неймовірній кількості інформації. Про необхідність критичного мислення та збереження здорового глузду - у виступі директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського на конференції TEDxIrpin.

17 березня 2020 р. | Ефір

Дмитро Єфремов про переростання пандемії коронавірусу в глобальну економічну кризу та її вплив на Україну для видання "День"

"Ультимативний фінансовий шок — результат, який продемонстрували фондові майданчики по всьому світу в понеділок, 9 березня. Семивідсоткове падіння провідних біржових індексів у Азії, Європі та Америці відбувалося надзвичайно хаотично та виявилося небувалим феноменом десятиліття."

Про переростання пандемії коронавірусу в глобальну економічну кризу та її вплив на Україну читайте в статті провідного фахівця Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС Дмитра Єфремова (Dimitry Yefremov) в останньому випуску видання "День".

17 березня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Інтерв'ю директора Дипломатичної академії України, посла Сергія Корсунського для порталу The Kyiv Review

"Часто ініціативи українських дипломатів у міжнародних переговорах приносять сотні мільйонів, якщо не мільярди доларів технічної допомоги. (...) Як на мене, абсолютно неправильно ставитися до дипломатичної служби як до такої, яка лише щось бере від держави. Від себе хочу наголосити на тому, що значно більше ми віддаємо державі."

- Про підготовку та роботу українських дипломатів
- Про партнерство України та США
- Про причини прагнення Німеччини добудувати «Північний потік-2»
- Про користь досвіду Ізраїлю для України
- Про стратегічне партнерство з Туреччиною

читайте в інтерв'ю директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС , посла Сергія Корсунського для порталу The Kyiv Review.

15 березня 2020 р. | Міжнародний контекст | Ефір

Сергій Корсунський взяв участь у програмі "Міжнародний контекст" на Українському радіо

Про вплив коронавірусу на світову економіку, дефолт у Лівані, перемогу Байдена протягом серії чергових праймеріз у США, зміни до Конституції Росії що "обнулили" попередні президентські терміни Путіна слухайте в інтерв'ю директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського у програмі Міжнародний контекст на Українському радіо.

14 березня 2020 р. |Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про можливі наслідки епідемії коронавірусу для всього світу та загрози глобалізації для видання "Тиждень.UA"

"Варто очікувати, що вже найближчим часом будуть зроблені висновки і з епідемії коронавірусу, а саме: певні виробництва критичних матеріалів та засобів перенесуть на національні території. Це означатиме збільшення втручання урядів у регуляцію ділової активності, до того ж саме в країнах Заходу.(....) Ми живемо в часи, коли людство ступило на шлях змін, можливо навіть не усвідомлюючи цього. Закони діалектики скасувати не можна. Але можна спробувати зрозуміти, що відбувається, і в такий спосіб уникнути катаклізмів."

Про можливі наслідки епідемії коронавірусу для всього світу та загрози глобалізації читайте в новій статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського в останньому випуску видання "Тиждень.UA "

8 березня 2020 р. | Міжнародний контекст | Ефір

Сергій Корсунський взяв участь у програмі "The Week" на телеканалі "Прямий"

Про загострення в Сирії, внутрішньопартійні вибори в США та зміни в стратегії консерваторів Саудівської Аравії дивіться у програмі "The Week" на телеканалі "Прямий" за участю директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського.

4 березня 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про боротьбу провідних кандидатів на пост Президента США та чого варто очікувати Україні для видання "Дзеркало тижня"

"Слід очікувати, що повернення Джо Байдена в лідери перегонів не мине безслідно для України. Кампанія з "Бурісмою", Шокіним і Руді Джуліані, що на час затихла, цілком може спалахнути з новою силою."

Про боротьбу провідних кандидатів на пост Президента США, супервівторок в рік президентських виборів в Америці та чого варто очікувати Україні читайте в новій статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського в новій статті в останньому випуску видання ZN.ua.

26 лютого 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про епідемію коронавірусу і її вплив на світову економіку для видання "Дзеркало тижня"

"Ситуація навколо епідемії коронавірусу вкотре довела, що не такий страшний сам факт події, як паніка, що його супроводжує. Нерозуміння того, з чим доводиться мати справу, з одного боку, і тотальна недовіра до урядів — з іншого, призвели не тільки до зростання агресії щодо вихідців із Азії, а й до падіння фондових ринків у США та Європі."

Паніка, що виникла через епідемію коронавируса, охопила не тільки Нові Санжари, а й цілком розвинені регіони планети. І негативно вплинула на міжнародний туризм. Як епідемія позначиться на акціях транспортних і туристичних компаній? Чи призведе вона до росту ставок за програмами медичного страхування? Відповіді на ці питання читайте в новій статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського для видання "Дзеркало тижня"

22 лютого 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський про інфраструктурні проекти Туреччини, які змінюють політичну реальність та про їх важливість для України у виданні "Тиждень.UA"

"Наявність інфраструктури, яка може використовуватися для створення нових торговельних маршрутів або навіть сприяти регіональним альянсам і політичній взаємодії, — важливий фактор геополітики. Коли його використовують уміло та вчасно, він стає вагомим аргументом у поєдинку за регіональне й навіть глобальне лідерство."

Про інфраструктурні проекти Туреччини, які змінюють політичну реальність та про їх важливість для України читайте в новій статті директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського у виданні "Тиждень.UA".

18 лютого 2020 р. | Міжнародний контекст | Погляд

Сергій Корсунський взяв участь у авторській програмі Віталія Портнікова в ефірі "Радіо Свобода"

Путін і Лукашенко знову не домовилися. Які наслідки відсутності прогресу в реанімації «Союзної держави»? Як ця ситуація виглядає з Києва? Про це та інше в авторській програмі Віталія Портнікова в ефірі "Радіо Свобода" за участю директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, посла Сергія Корсунського.