Дипломатична академія України

імені Геннадія Удовенка при МЗС

UK|EN facebook twitter

Про відділ

Завідувач центру

– начальник відділу міжнародного співробітництва та комунікацій. Випускниця і аспірантка Одеського Національного Університету ім. І.І. Мечникова. В 2012 році стала стипендіаткою 20ї зимової програми з вивчення новогрецької мови та культурних студій в Університеті м. Яніна (Греція). У 2017 році захистила дисертацію на тему «Країни «Веймарського трикутника» в європейських інтеграційних і безпекових процесах» та отримала звання кандидата політичних наук. Є автором 13 наукових праць, а також учасником понад 20 національних і міжнародних семінарів та освітніх проектів. Коло наукових інтересів: формування зовнішньополітичного курсу Німеччини, Франції та Польщі, проблематика, пов’язана з перебігом європейської інтеграції та безпековою політикою ЄС.


Відділ міжнародного співробітництва та комунікацій (ВМСК)

Ключове завдання відділу полягає в розбудові широкої мережі партнерських контактів та зв’язків Дипломатичної академії України. Забезпечення комунікації закладу з представниками іноземних дипломатичних місій, організація тематичних заходів за їх участю, а також втілення вже існуючих проектів із міжнародною складовою – все це сьогодні визначає напрямки роботи відділу.

Невід’ємною частиною діяльності ВМСК є розвиток міжнародного співробітництва з провідними дипломатичними установами світу. Адже ознайомлення з досвідом та сучасними підходами до планування освітнього процесу для дипломатів в інших державах, суттєво сприяє створенню ефективної системи професійного навчання працівників дипломатичної служби в Україні. Зусилля Академії зосереджуються на підвищенні якості роботи українських дипломатичних представництв закордоном, шляхом підготовки висококваліфікованих кадрів для зовнішньополітичного відомства держави. Тому з метою оволодіння даними методиками працівники ДАУ беруть участь у навчальних курсах, запропонованих такими закладами як Нідерландський Інститут Міжнародних Відносин (The Clingendael Institute), Європейський центр безпекових студій імені Дж. Маршала у м. Гарміш-Партенкірхен (Німеччина) та Центр публічної дипломатії Університету Південної Каліфорнії в Лос-Анджелесі.

Наразі Дипломатична академія України підписала 60 Меморандумів про взаєморозуміння щодо співробітництва з іноземними дипломатичними та навчальними інституціями, серед них: Дипломатична академія при Міністерстві Європи та міжнародних відносин Республіки Албанія, Дипломатичний інститут Міністерства закордонних справ Республіки Болгарія, Міністерство закордонних справ Португальської Республіки стосовно організації дипломатичних тренінгів та обміну інформацією і документацією, Дипломатичний тренінговий центр імені Лєвана Мікеладзе при Міністерстві закордонних справ Грузії, Вільнюський Університет, Дипломатична академія при Міністерстві закордонних справ республіки Македонія, Румунський дипломатичний інститут, Дипломатична академія та Китайський університет міжнародних відносин при Міністерстві закордонних справ Китайської Народної Республіки, Еміратська дипломатична академія, Інститут міжнародних відносин імені принца Девавонг Варопакарна при МЗС Таїланду, Університет «Азербайджанська дипломатична академія» та багато інших.

Водночас відділ розвиває комунікацію з українськими навчальними закладами та громадськими організаціями в тих галузях, які становлять обопільний інтерес. Учасниками такого формату взаємодії з ДАУ є Національна академія Служби безпеки України, Національний університет “Києво-Могилянська академія”, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Національна академія Державної прикордонної служби України, Державна установа “Український інститут”, Національна академія внутрішніх справ, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Національна школа суддів України, громадська організація “Українська академія лідерства”, Одеський регіональний інститут державного управління та ін.

В рамках Програми професійної підготовки Україна-НАТО та за сприяння Фонду імені Фрідріха Еберта, аналітичного журналу UA: Ukraine Analytica, Дипломатична академія України організовує виїзний семінар з питань зовнішньої політики “ДАОС” (“Дипломатична Академія  —  Одеський семінар”), який проходить в Одеському дипломатичному клубі двічі на рік. У співробітництві з Американськими радами з міжнародної освіти та за підтримки Посольства США, реалізовується проект «Сприяння розвитку публічної дипломатії України». Разом з представниками Естонської школи дипломатії та Міжнародного Комітету Червоного Хреста проводяться навчальні семінари з актуальних питань міжнародних відносин, окремих аспектів захисту прав людини під час військових конфліктів, європейської енергетичної безпеки, практичної дипломатії, тощо.

Таким чином налагодження міжнародного діалогу та комунікації не тільки продовжує демонструвати стійку тенденцію до розширення масштабів, а й стає необхідною умовою прогресу.  А це в свою чергу значно спрощує процес обміну інформацією, досвідом та спонукає до пошуків нових форм кооперації.