Євгенія Габер розповідає чому і як відбувалися перевибори та який вплив це має на Туреччину у виданні “Дзеркало тижня”

23 червня в Стамбулі відбулися перевибори мера 16-мільйонного мегаполісу, що представляє п’яту частину населення і третину національної економіки Туреччини.

“…загальнонаціональне значення цих місцевих виборів лежить і в політичній площині. Очевидно, що для більшості міжнародних спостерігачів головне питання, на який повинні були дати відповідь ці вибори, – не хто переможе в Стамбулі, а чи переможе демократія в Туреччині. Незважаючи на спроби використання адміністративного ресурсу і порушення кримінальних справ проти деяких лідерів опозиції, сам факт того, що виборці змогли відстояти свій вибір шляхом вільного волевиявлення доводить, що демократичні інститути в Туреччині виявилися сильнішими, а громадянське суспільство – більш зрілим, ніж це передбачали більшість експертів…”

Чому і як відбувалися перевибори та який вплив це має на Туреччину дізнаємося зі статті Євгенії Габер, заступника директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС , в сьогоднішньому випуску “Дзеркало тижня”.

Меню