25 років з моменту прийняття рішення Президентом України про заснування Дипломатичної академії

Шановні друзі та колеги!

Цього року виповнюється 25 років з моменту прийняття рішення Президентом України про заснування Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ. 30 травня 1995 року було підписано Указ № 397/95 «Про державну підготовку спеціалістів для роботи у сфері міжнародних відносин при Міністерстві закордонних справ України». Протягом 20 років, починаючи з першого випуску 1998 року, Академія виконувала дуже важливу функцію – вона готувала майбутніх дипломатів, фахівців у галузі зовнішніх зносин для потреб бізнесу та урядових структур. Більше 230 випускників Академії з більш, ніж 1000 стали співробітниками Міністерства закордонних справ, значна кількість послів, членів Парламенту і Уряду вийшли із стін Академії.

З 1 липня 2017 року Дипломатична академія набула нової якості. Тепер це професійна школа дипломатії, в якій щорічно проходять професійну та мовну підготовку 1400 співробітників дипломатичної служби і центральних органів виконавчої влади, що задіяні у галузі зовнішніх зносин.

На базі Академії функціонують Центр професійної підготовки, Центр мовної підготовки, Центр інформаційних ресурсів, Відділ міжнародного співробітництва та комунікації , Регіональне відділення ДАУ в Одесі; постійно організовуються лекційні та практичні заняття, форуми, конференції, відкриті лекції та семінари; ведеться інформаційно-аналітична робота щодо актуальних питань міжнародних відносин.

Також, запровадженні новітні програми підготовки дипломатів, сучасні технології визначення рівня знань іноземних мов, започатковано клубний формат зустрічей і дискусій з відомими експертами, фахівцями, митцями, залучено до співпраці найдосвідченіших дипломатів і спеціалістів у галузі економіки, права, культури та інформації.

Дипломатичною академією реалізуються міжнародні проекти за підтримки партнерів: Фонда Фрідріха Еберта (FES-Ukraine), Європейського центру дослідження проблем безпеки Джорджа С. Маршалла (George C. Marshall European Center for Security Studies), Американських рад з міжнародної освіти (American Councils for International Education), Британської ради (British Council Ukraine), Естонської школи дипломатії (Eesti Diplomaatide Kool/ Estonian School of Diplomacy), Академії Клінгендейла, дипломатичними академіями Великої Британії, Туреччини, Польщі, Китаю, Азербайджану, Грузії, Молдови та інших країн світу.

У ці складні часи ми приймаємо нові виклики часу – вдосконалюємося і знаходимо інструменти для реалізації навчальних цілей. У 2019 році започатковано роботу освітньої платформи «Академія онлайн», яка дозволяє підвищувати кваліфікацію дипломатам закордонних дипломатичних установ та фахівцям центральних органів виконавчої влади в різних регіонах України на дистанційній основі.

Початок цього року став випробуванням для всієї України і для її Дипломатичної служби. Але ми не можемо не відзначити 25-річчя Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС. Протягом наступних двох тижнів на наших офіційних сторінках в соцмережах ми будемо ділитися з вами привітаннями від наших партнерів, випускників, друзів та колег.

Залишайтеся з нами!

Меню