Back to Black? Виклики правого популізму в Італії

У Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбулась четверта дискусія в межах проекту «Студентська дипломатична лабораторія» на тему «Back to Black? Виклики правого популізму в Італії».

Sylvester Nosenko (ІМВ КНУ ім. Т. Шевченка) проаналізував тяглість і змінність у зовнішній політиці коаліційного уряду Руху п’яти зірок та Ліги. Якщо участь у НАТО й активна політика в Середземному морі та Північній Африці залишаються незмінними, то готовність зняти санкції проти Росії та закритіша міграційна політика – нові виклики для інших держав ЄС. Доповідач наголосив, що євроскептицизм, яким часто характеризують уряд Джузеппе Конте, варто розуміти, як спробу реалізувати своє політичне бачення на рівні цілого ЄС та позмагатись за визначальний вплив з Німеччиною та Францією.

Ірина Засимович (голова Асоціації студентів-політологів НаУКМА) розказала про корупцію в Італії та спроби боротьби з нею, зокрема про кампанію «Чисті руки». Доповідачка висвітлила сучасний стан поширення корупції та практики співжиття італійців, завдяки яким корупція не сприймається як негативне явище.

Вікторія Вдовиченко (доцент кафедри міжнародних відносин та права Київського університету імені Б. Грінченка; керівник проектів Асоціації «Професійний уряд») пояснила трансформації італійської політики від парламентських виборів у березні 2018 р. та окреслила перспективні напрямки для поліпшення й оновлення українсько-італійських відносин.

Модерував захід аналітик Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України Борис Зайцев. Під час дискусії доповідачі обговорили з аудиторією конфліктні питання між Рухом п’яти зірок та Лігою, потенціал інших політичних сил, зокрема «Вперед, Італіє» Сільвіо Берлусконі та Демократичної партії, а також можливість використання італійського досвіду для боротьби з корупцією в Україні.

Відеозапис дискусії на YouTube каналі Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії

Меню