Про центр

Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС України вже більше 16 років займається підвищення професійних якостей працівників дипломатичної служби. Нагальні потреби у цьому виникли на початку ХХІ ст. Для вирішення цього питання Колегія МЗС України 12 січня 2001 року прийняла рішення щодо створення системи підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби на базі Дипломатичної академії. Даний крок мав на меті зміцнити та підвищити рівень кадрового забезпечення апарату МЗС та закордонних дипломатичних установ (ЗДУ).

Виходячи з даного рішення, 22 січня 2001 року наказом ректора Дипломатичної академії України при МЗС України було утворено Курси підвищення кваліфікації працівників МЗС. У 2006 році відбулося переформатування курсів у Центр підвищення кваліфікації працівників дипломатичної служби.

У 2017 році внаслідок реорганізації Дипломатичної академії України у Державний навчально-науковий заклад післядипломної освіти «Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ» відбулося створення Центру професійної підготовки.

До 2008 року Центр здійснював підвищення кваліфікації виключно працівників дипломатичної служби відповідно до потреб діяльності МЗС України. Зміни у процесі перепідготовки були закладені у постанові Кабінету Міністрів України від 4 червня 2008 року № 516 «Деякі питання підготовки і підвищення кваліфікації у сфері зовнішніх зносин працівників органів державної влади». Відповідно до даної постанови Дипломатична академія України, як навчальний заклад при МЗС України почав проводити перепідготовку і працівників органів державної влади, що працюють у сфері зовнішніх зносин. Сьогодні Центр продовжує виконувати дане завдання.

Окрім цього, Центр професійної підготовки здійснює організаційні та координаційні заходи пов’язані з навчанням слухачів, доводить до відома державні органи влади та відомства. Працівники центру організовують навчальний процес, проводять пошук лекторів та спеціалістів відповідно до тем щорічних планів-графіків затверджених керівництвом МЗС України. У відділах Центру зосереджується інформація про хід навчального процесу. Крім цього, проводиться анкетування слухачів, що дозволить визначити їх враження, пропозиції щодо вдосконалення навчальних програм і процесу загалом. Це здійснюється для поліпшення і вдосконалення організаційно-навчальних  процедур та науково-методологічного забезпечення. Після закінчення навчання слухачі отримують свідоцтво/сертифікат про проходження професійної підготовки.

Варто відмітити, що на базі Центру професійної підготовки здійснюється тестування працівників дипломатичної служби, які направляються до ЗДУ. Визначаються їх знання з «Країнознавства», «Консульської служби», а також проводиться діагностика рівня психологічної стійкості працівників консульської служби.

Щороку в Центрі проходять підвищення кваліфікації у сфері зовнішніх зносин понад 600 працівників органів державної влади.

Завідувач центру

Шовкопляс Олексій Володимирович

Український дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України

У 1981 закінчив Харківський державний університет, філологічний факультет.
У 1996 пройшов курс навчання за спеціальністю «Міжнародні відносини» в Middle East Technical University в м. Анкара, Туреччина.
У 1999 закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого.
З 1991 по 1992 — Другий секретар, заступник завідувача інформаційного відділу Посольства в Шрі-Ланці.
З 1992 по 1994 — Викладач. Заступник декана Харківського державного економічного університету.
З 1994 по 1996 — Провідний спеціаліст Комітету міжнародних економічних зв’язків Харківського облвиконкому.
З 1996 по 1997 — Заступник начальника Управління Європи і Америки МЗС України.
З 1997 по 2000 — Радник Посольства України в Туреччині. Тимчасовий Повірений України в Туреччині.
З 2001 по 2002 — Заступник начальника Управління ООН та інших міжнародних організацій МЗС України.
З 2002 по 2003 — Виконувач обов’язків начальника Управління інформації МЗС України.
З 2003 по 2004 — Начальник Управління інформації МЗС України.
З 2004 по 2005 — Надзвичайний та Повноважний Посол України в Македонії.
З 2005 по 2010 — Посол з особливих доручень МЗС України.
З 2010 по  2019 — Надзвичайний та Повноважний Посол України у В’єтнамі.
З 2012 по 2019  — Надзвичайний та Повноважний Посол України у Королівстві Камбоджа за сумісництвом.
З 2020 – завідувач Центру професійної підготовки Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС

Команда

Юлія Алєйнікова

начальник відділу організації навчальних заходів

Катерина Сітало

начальник відділу комунікаційного забезпечення професійного навчання

Тетяна Мельник

фахівець відділу комунікаційного забезпечення професійного навчання

Надія Паньків

провідний фахівець відділу професійного навчання

Аліна Дідик

провідний фахівець відділу організації навчальних заходів

Меню