Війна в Україні та майбутнє глобальної колективної безпеки
(англ. The War in Ukraine and the Future of Global Collective Security)
Невдовзі після свого початку війна в Україні була сприйнятою як «вирішальний момент» для майбутнього глобальної колективної безпеки. Через рік настав час розглянути міжнародну систему показників і проблеми, які залишаються на шляху до більш мирного світу.
Автор: Еял Майроз, «AIIA»
Вторгнення Путіна розбиває міф про російсько-українське братерство
(англ. Putin’s invasion shatters the myth of Russian-Ukrainian brotherhood)
Оскільки вторгнення Росії в Україну досягає річної позначки, війна, розв’язана Владіміром Путіним у лютому 2022 року, ще далека від завершення. Тим не менш, уже зараз цілком очевидно, що відносини України з Росією кардинально змінилися назавжди. Після Маріуполя, Бучі та незліченних інших російських військових злочинів більше не може бути мови про повернення до попередньої епохи тісних зв’язків і розмитих кордонів.
Автор: Тарас Кузьо, «Atlantic Council»
Китай-Іран: неафішоване партнерство
Проаналізовано стан та перспективи розвитку китайсько-іранських відносин у контексті державного візиту президента Ірану Ебрахіму Раїсі до Китаю 14-16 лютого 2023 року. Приділено увагу угодам, які сторони підписали під час зустрічі, взаємовигідним сферам інтересів Пекіна та Тегерана, глобальним причинам співпраці обох країн.
Автор: Аліна Гриценко, «НІСД»
Чи демократія в Бразилії під загрозою?
(англ. Is Democracy in Brazil at stake?)
Початок третього президентського терміну Луїса Інасіо Лули да Сілви був затьмарений організованими насильницькими акціями прихильників колишнього президента. 8 січня в Бразиліа тисячі людей увірвалися до будівель, де розташовані найвищі державні установи, щоб вимагати від збройних сил усунути щойно вступленого президента, що є прямим виступом проти демократії.
Автор: Сантьяго Арділа, «Dejusticia»
Залежність німецької економіки від Китаю: критична для окремих продуктів
(англ. German economy’s dependence on China: Critical for individual products)
Згідно з нещодавнім аналізом інституту Kiel, залежність німецької економіки від імпорту з Китаю є значно нижчою, ніж передбачалося класичною торговою статистикою. Загалом лише дуже невелика частка німецького виробництва прямо чи опосередковано залежить від китайських ресурсів. Однак Китай домінує на світовому ринку, а німецькі поставки специфічної сировини та продукції, зокрема в галузі електроніки, не можуть бути замінені як постачальник у короткостроковій перспективі.
Автори: Александер Сандкамп, Матіас Раук, «IfW»
Майбутнє американо-китайського конфлікту
(англ. The Future of the U.S.-China Conflict)
Озираючись на 2022 рік, відбулися дві важливі події, які вплинули на майбутнє американсько-китайського конфлікту. Одна з них — триваюча українсько-російська війна, яка почалася з вторгнення Росії в Україну в лютому. Інший — візит до Тайваню спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на початку серпня. В дослідженні йдеться про вплив цих двох подій на протистояння між США та Китаєм і майбутній перебіг конфлікту. Також розглянуто військову відповідь, яку Японія має вжити у світлі цих подій.
Автор: Токугіро Ікеда, «JIIA»
Індія активізує свою гру на Близькому Сході
(англ. India Ups Its Game in the Middle East)
Реакція Індії на нещодавній руйнівний землетрус у Туреччині та Сирії відображає її політику рішучої взаємодії на Близькому Сході. Це сталося після візиту президента Єгипту Абделя Фаттаха ас-Сісі до Індії й розширення зв’язків з Ізраїлем та арабськими країнами Затоки. У поєднанні із давніми зв’язками з Іраном, ініціативи Індії щодо Туреччини, Ізраїлю та арабських держав позиціонують Індію як потенційно важливого гравця на Близькому Сході в той час, коли США скорочують свої позиції у регіоні.
Автори: Хусейн Хаккані, Апарна Панде, «Hudson Institute»