Як закінчити війну Росії проти України
(англ. How to end Russia’s war on Ukraine)
У той час як Україна продовжує боротися за звільнення своїх окупованих територій і вигнання російських загарбників, її західні прихильники обговорюють ймовірний фінал війни та її наслідки. Було висунуто багато пропозицій щодо того, як має завершитись конфлікт. Деякі з них, хоча й мають добрі наміри, передбачають поступки, які фактично заспокоюють Росію, зраджують Україну і ставлять під загрозу Європу. Постійні заклики до припинення вогню або «врегулювання шляхом переговорів» для припинення бойових дій без усунення їх основної причини (прагнення Росії знищити Україну) принесуть лише винагороду агресору та покарання жертви. У цьому звіті розглядаються дев’ять найпоширеніших ідей щодо швидкого вирішення конфлікту або заперечень проти посилення допомоги Україні, а також зважуються як поточні реалії, так і їхні довгострокові наслідки. Одностайний висновок авторів полягає в тому, що єдиним результатом війни, який може гарантувати майбутню безпеку Європи, є переконлива перемога України. Отже, західна військова підтримка Києва має бути подвоєна.
Автор(и): Тімоті Еш, Аннет Бор та інш., Chatham House (Велика Британія)
Що думають у НАТО про членство України та як переконати тих, хто сумнівається
У цій статті проаналізовані та підсумувані настрої та наративи у цих країнах, щоб краще зрозуміти, де Україні – як офіційному Києву, так і представникам експертного середовища – потрібно докласти додаткових зусиль, а де – дещо змінити підходи для отримання членства у НАТО.
Автор(и): Альона Гетьманчук, Європейська правда
Від обіцянок до дій. П’ять висновків після конференції з відбудови у Лондоні
Міжнародна конференція з питань відновлення України — щорічний захід високого рівня, якій створювався для обговорення пріоритетів реформ та прогресу їхнього виконання. На торішній конференції в Лугано говорили про війну та проєкти, які допоможуть українській економіці вистояти. Цьогорічна в Лондоні, хоч і має приставку «з питань відновлення», але насправді вона про зміни — інституційні, технологічні, світоглядні. А також про конкретні кроки та зобов’язання. Тож які зміни Україна показала світу у Великій Британії, в якому напрямку буде розвиватися далі — описано в п’яти позиціях за результатами Лондонської конференції.
Автор(и): Олександр Курбаков, NV.ua Бізнес
Майбутнє європейських сухопутних військ НАТО: плани, виклики, перспективи
(англ. The Future of NATO’s European Land Forces: Plans, Challenges, Prospects)
Війна Росії проти України поставила на перше місце рекапіталізацію європейських сухопутних сил для європейських союзників НАТО. Тиск на них більший, ніж у 2014 році, і деякі позитивні кроки вже зроблені. Проте, поки що невідомо, чи вдасться зберегти поточну позитивну динаміку. Лідерство Німеччини відіграватиме ключову роль у розвитку спроможності європейської сухопутної війни для досягнення цілей Нової моделі збройних сил, не в останню чергу через заявлені амбіції Берліна забезпечити ядро європейських можливостей. У цьому дослідженні розглядаються нові плани й проблеми їх реалізації по відношенні до окремих європейських земель.
Автор(и): Бен Баррі, Генрі Бойд та інш., International Institute for Strategic Studies (IISS)
ЄС може обійтися без російського зрідженого газу
(англ. The EU can manage without Russian liquified natural gas)
Європейський Союз зобов’язався повністю відмовитися від імпорту російського викопного палива до 2027 року. У цьому напрямку досягнуто певного прогресу: санкції на нафту та вугілля вже запроваджено. Через велику залежність ЄС від Росії, винятком є природний газ. Проте, імпорт трубопровідного газу впав на чотири п’ятих після того, як Росія перетворила постачання газу на зброю. Однак російський експорт зрідженого природного газу (ЗПГ) до ЄС зріс після вторгнення в Україну. Наш аналіз показує, що ЄС може обійтися без російського ЗПГ. Очікувані наслідки не можна порівняти з тими, які відчули у 2022 році, коли російський трубопровідний газ вичерпався. Регіональний вплив буде найбільш значним для Піренейського півострова, який має найбільшу частку російського ЗПГ у загальному обсязі поставок газу.
Автор(и): Бен МакВільямс, Джованні Сгараватті та інш., Bruegel
Основні положення стратегії національної безпеки Німеччини
Канцлер Німеччини Олаф Шольц 14 червня 2023 р. представив першу в історії держави Стратегію національної безпеки «Міцність. Стійкість. Стабільність. Інтегрована безпека для Німеччини». Цей документ, як і сам факт його створення, ознаменував найбільш радикальний поворот у німецькій зовнішній політиці за останні десятиліття. У Стратегії зазначається, що безпекове середовище Німеччини зазнає глибоких змін, спричинених зламом міжнародного права та європейського безпекового порядку внаслідок агресії РФ проти України. Сьогоднішня Росія є найбільшою загрозою для миру та безпеки у Євроатлантичному регіоні в майбутньому.
Автор(и): Вікторія Орлик, НІСД
Притягнення до відповідальності за міжнародні злочини в Україні: набір багаторівневих і тривалих зусиль
(англ. Pursuing justice for international crimes in Ukraine: A patchwork of multi-level and long-running efforts)
Російська агресія проти України спровокувала дискусії та ініціативи щодо того, як боротися зі злочинами згідно з міжнародним правом, скоєними в Україні та проти України, включно з воєнними злочинами та злочином агресії. Проте, бракує єдиної інституції, здатної боротися з усіма міжнародними злочинами. Було повідомлено та задокументовано десятки тисяч передбачуваних воєнних злочинів, частину з яких розглядають самі українські суди. Величезна кількість справ потребує міжнародної допомоги, крім того, МКС також розслідує ймовірні воєнні злочини. Триває обговорення найкращого способу продовження щодо розгляду злочину агресії, вчиненого Росією. Обговорюється багато проблемних питань, починаючи від політичної бажаності та закінчуючи питанням імунітету глави держави.
Автор(и): Катя Крейц, FIIA (Фінляндія)
Біг із перешкодами для України на шляху до вступних переговорів з ЄС
22 червня Європейський Союз нарешті оприлюднив усний звіт щодо виконання семи рекомендацій, які були надані Україні разом зі статусом кандидата на вступ до ЄС. Усний звіт є перевіркою реальності для України, що дає уявлення про те, як ЄС оцінює її прогрес у виконанні реформ. Крім того, Києву дається певний час для усунення недоліків у процесі імплементації рекомендацій до жовтневого звіту про розширення, який, ймовірно, дозволить зрозуміти, чи будуть розпочаті переговори про вступ з Україною чи ні. Незважаючи на висновок ЄС про те, що Україна має продовжувати виконувати своє домашнє завдання, є очевидним політичний сигнал про бажання почати переговори. З точки зору успішних реформ в Україні, для ЄС було б доцільно розпочати переговори, навіть якщо не буде виконано повністю всі 7 рекомендацій. Причина: ЄС і суспільство в Україні мали б набагато більше важелів впливу на реформи в Україні, якби переговорний процес було запущено.
Автор(и): Лео Літра, NV.ua
Реформа Ради Безпеки ООН: що думає світ
(англ. UN Security Council Reform: What the World Thinks)
Щоб висвітлити мінливий дипломатичний ландшафт, п’ятнадцять науковців з усього світу розглядають питання про те, чи можна реформувати Раду Безпеки ООН, і які потенційні шляхи можуть допомогти досягти цієї мети.
Автор(и): Стюарт Патрік, Сітхембіле Мбете та інш., Carnegie Endowment for International Peace
Шість уроків з України для японських фахівців з оборонного планування
(англ. Six Lessons from Ukraine for Japanese Defense Planners)
Японські лідери вже почали засвоювати ключові уроки з України. Як показано в тріаді стратегічних документів, оприлюднених у грудні 2022 р., Токіо збільшує витрати на запаси боєприпасів, технічне обслуговування, зміцнення і готовність баз, а також робить нові інвестиції в усі сфери. Це готовність до короткого чи до тривалого конфлікту? Будь-який конфлікт за участю Китаю і США навряд чи буде коротким. Для того, щоб Японія могла ефективно брати участь у будь-якому конфлікті у Східно-Китайському морі, навіть для власного захисту, японські війська повинні винести шість ключових уроків з нинішньої боротьби в Україні: готуватися до затяжного конфлікту; забезпечувати достатню логістику; бути готовими до активних бойових дій; сприяти більшій участі у боротьбі; використовувати безпілотні засоби; мати бажання боротися. Розвʼязання цих питань може допомогти Японії та Альянсу стати краще підготовленими до швидкого реагування на оперативні дії США.
Автор(и): Джеффрі В. Хорнунг, Texas National Security Review
Експертний аналіз GMF: Заколот у Росії
(англ. Expert Analysis: Mutiny in Russia)
За останні дні в Росії було всяке і нічого. ПВК Вагнер служила корумпованим і окремим інструментом насильства та зловмисного впливу, який держава могла використовувати за своїм бажанням вже протягом десяти років. І хоча повстання зруйнувало ілюзію контролю Путіна, воно мало що змінило. Що це означає для українського контрнаступу? Що повстання означає для НАТО? Про що свідчать реакції президентів Туреччини та Казахстану? Чи поглиблює повстання тріщину між Східною та Західною Європою? В статті експерти відреагували на повстання Євгена Пригожина і Вагнера в Росії.
Автор(и): Девід Сальво, Крістін Берзіна та інш., GMF