Дайджест | кінець лютого-початок березня 2023 р.

Війна на Близькому сході ближче, ніж Ви думаєте

(англ. War in the Middle East Is Closer than You Think)

США набагато ближче до втягнення до нової війни на Близькому сході, ніж увесь Вашингтон собі усвідомлює. І аби мінімізувати цю загрозу потрібно швидка та радикальна зміна політики поточної адміністрації США, яка все ще не може усвідомити найбільшу міжнародну кризу з пізніх 1930 рр. Адміністрація Байдена мала власну лагідну та єдину геополітичну стратегію по відношенню до Китаю, росії та Ірану. Із самого початку команда Байдена розуміла, що «американське лідерство» та світопорядок не в найкращому становищі, але вони недооцінили ступінь загрози та її наслідки.

Автор: Вальтер Массел Мід, Hudson Institute

Таємний візит Байдена до Києва руйнує китайське бачення посередництва

(англ. Biden’s Secret Visit to Kyiv Dismantles Beijing’s Image as an Honest Broker)

Візит Джозефа Байдена до Києва став небаченою подією сучасності. Проте для Китаю цей візит не міг не бути руйнівним. Неймовірним збігом стали одночасність візитів американської сторони до Києва та китайської до москви на чолі із Ван І. Без сумнівів, це руйнує спроби КНР зайняти  роль посередництва в переговорах між Україною та росією. І це попри те, що Китай усіляко намагається уникнути власної участі в «російському таборі» з початку війни.

Автор: Пан Гуангу, AIIA

Зв’язки Індії та Італії в Індо-Тихоокеанських справах

(англ. The India-Italy Connect in the Indo-Pacific)

В останні роки спостерігається неймовірне зростання Італійської присутності та інтересу в Індо-Тихоокеанських справах і не тільки в економічній сферах, яке і так на високому рівні завдяки сприятливій політиці інвестування, а й в політичному вимірі. Ініціативність італійської сторони знаходить позитивний відгук з боку офіційного Нью-Делі, стратегічним баченням якого є розвиток кооперації в регіоні задля спільного процвітання. Майбутній візит прем’єра Італії Джорджії Мелоні відкриє 8-му конференцію «Діалог Райзіна» присвячену поглибленню співпраці.

Автор: Харш В. Пент, Observer Research Foundation

Технологічні інновації сприяють зрівнянню сил України із російською військовою машиною

(англ. Tech innovation helps Ukraine even the odds against Russia’s military might)

Одне з декількох питань, де Україна змогла втриматися та навіть вирватися уперед – це сфера інноваційних військових технологій. Сьогодні Україну досить часто порівнюють з тестовим полігоном для нових військових розробок, але дуже важливо зазначити, що українці є активними учасниками процесу, навіть лідерами в багатьох сферах інновацій. Сьогодні успіх у війні напряму залежить від інформації та технологій, а не кількості танків та «гарматного м’яса».

Автор: Михайло Федоров, Atlantic Council

Мир, Першість та Вашингтонська Анти-Китайська політика

(англ. Peace, Primacy, and Washington’s Anti-China Politics)

У Вашингтоні бачення «Китайської загрози» набуло невідразного значення від великої стратегії першості США. Коли від цього зростають ризики для регіональної стабільності; вимоги до першості природно протирічать концепціям регіональному миру, це дає усвідомлення, наскільки проблема серйозніша, ніж здається.

Автор: Доктор Ван Джексон, AIIA

Чому Китай не є наддержавою

(англ. Why China Is Not a Superpower)

Зростаюча міць Китаю є єдиним найбільш впливовим гравцем сучасних геополітичних змін.  Незважаючи на продовження війни росії проти України, США позначили Китай викликом номер один для себе. Більш того, в червні 2022 року, вперше за всі часи керівництво НАТО включило КНР у власну стратегію альянсу, таким чином давши чітке усвідомлення Китаю про зміни безпекової думки в блоці. Проте чи є насправді Китай таким могутнім, як його бачать сьогодні?

Автор: Йо Інг Беккевольд, The Foreign Policy

Війна росії проти України є сигналом до пробудження готуватися до битви із Китаєм

(англ. Russia’s War on Ukraine Is a Wake-Up Call to Prepare for the China Fight)

США вже протягом року продовжують поставки різних типів озброєння Україні в оборонній війні проти росії. В той же час переважна частина населення США продовжує вважати китайську загрозу пріоритетною. Загроза, яка здавалася чимось нереальним, вмить стала набагато імовірнішою після зухвалих запусків шпигунських куль Китаєм до повітряного простору США. Курс військової допомоги США Україні запустив механізми військової промисловості, що є важливим чинником стримування Китаю. Проте цього буде недостатньо якщо ключові гравці США не зможуть належно оцінити та підготувати населення до цього.

Автор: Ребекка Л.Хейнріч, Hudson Institute

Енергетичні та кліматичні виклики продовжуватимуться в 2023 році

(англ. Energy and climate challenges will continue in 2023)

Вторгнення росії в Україну призвело до падіння енергетичного ринку. Хоча ціни на нафту та гас впали, порівняно із найбільшими показниками та проблеми почали одне за одним розчинятися, проте згідно з останніми новинами, вплив російської війни на енергетичний ринок буде тільки збільшуватися в 2023 році.

Автор: Саманта Гросс, Brookings Institute

Здобуття перемоги в системних війнах

(англ. Gaining Victory in Systems Warfare)

Розуміння Китайської Народної Республіки та Народно-визвольної Армії військового балансу базується на концепції ведення системних війн. Систематичні концепти фактично керують китайським баченням успіху впродовж їх три-десяти річної модернізації. Останнім часом Сі Цзіньпінь особисто привернув увагу до певних нерозкритих питань розвитку  якісної зброї  та технологій ведення війни в КНР.

Автори: Марк Козад, Джефрі Енгстром та ін., RAND Corp

Криптовалюта, цифрові долари та майбутнє грошей

(англ. Cryptocurrencies, Digital Dollars, and the Future of Money)

За кілька років крипто валюта перетворилася з цифрової новинки на технологію з трильйонним обігом і потенціалом підірвати світову фінансову систему. Біткойн і сотні інших криптовалют все частіше розглядаються як інвестиції та використовуються як валюта для купівлі товарів і послуг, таких як програмне забезпечення, цифрова нерухомість тощо. Проте багато критиків через брак контролю асоціюють криптовалюту із кримінальними угрупуваннями, терористичними організаціями та державами-вигнанцями.

Автори: Аншу Сіріпурапу,  Ноа Берман, Council on Foreign Relations

Меню