Дайджест | кінець серпня 2022 р.

Кандидат-check: Де Україна перебуває у виконанні семи рекомендацій ЄС щодо кандидатства

Минуло півтора місяці, як Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС. А з ним і низку рекомендацій, які потрібно виконати для подальшого просування до членства. У дослідженні міститься перший незалежний моніторинг виконання Україною рекомендацій ЄС.

Виконавець:  «Нова Європа»

Індія та Китай: велике суперництво подібностей

У дослідженні проаналізовано причини активізації та зміст діяльності Республіки Індія, пов’язаної з її участю в проєктах, які очолює чи ініціює Китай, зокрема в міжнародних організаціях ШОС, БРІКС, Азійському банку інфраструктурних інвестицій та ін., що відбувається на фоні суперництва між цими провідними державами Індо-Тихоокеанського регіону.

Автори:  Андрій Веселовський, Аліна Гриценко, «НІСД»

Війна в Європі: ядерний сценарій Кремля і що робити Україні

Не захопивши протягом шести місяців України в результаті прямої збройної агресії, Росія швидко розробила і задіює нові гібридні механізми із підвищенням ставок і погрозами застосувати тактичну ядерну зброю (ТЯЗ). Європа і США тривалий час — із 4 березня, коли було захоплено Запорізьку АЕС, — не сприймали всерйоз дій РФ щодо ядерних об’єктів в Україні і мляво реагували на порушення міжнародних принципів поводження з ними. Саме ці дисфункція ООН і нікчемність зусиль її спеціалізованої організації МАГАТЕ й спокусили Кремль застосувати гібридний механізм ядерної ескалації.

Автор:  Михайло Гончар, «Стратегія XXI»

Геополітичні аспекти впливу на хід війни РФ проти України

Аналіз низки нещодавніх досліджень та виступів європейських та американських експертів дає змогу окреслити основні геополітичні процеси, які стали причинами та наслідками повномасштабного вторгнення РФ в Україну та впливають на хід війни. Отримані висновки сприятимуть ефективній взаємодії з міжнародними партнерами у сфері протидії російському ревізіонізму та припинення збройної агресії проти нашої держави.

Автори:  Ольга Резнікова, Костянтин Войтовський, «НІСД»

Can Russia Continue to Fight a Long War?

Russia’s ability to sustain a longer conflict in Ukraine will depend on whether it is given the breathing space to conserve existing resources, given its limited ability to replace human and material assets at scale.

Автор:  Сідгарт Каушал, «RUSI»

What is Taiwan’s plan to protect itself against Chinese pressure?

Flying into Taiwan amidst Beijing’s unprecedented military exercises in response to U.S. Speaker of the House Nancy Pelosi’s August 2-3 visit was notable for its normalcy. There was no panic, no run on food and home supplies. The public calm contrasted with the last Taiwan Straitcrisis in 1995-1996, when Taiwan’s stock market and currency dropped and people queued to apply for American visas. Now, by comparison, restaurants are packed and sidewalks are filled with people living their everyday lives.

Автор:  Раян Гасс, «Brookings Institution»

Меню