Дайджест | кінець травня – початок червня 2022 р.

Підсумки саміту Чотиристороннього діалогу з питань безпеки (QUAD)

Розглянуто основні досягнення зустрічі лідерів держав QUAD у контексті безпекової ситуації, що склалася в Індо-Тихоокеанському регіоні. Проаналізовано оголошені ініціативи об’єднання та перспективи їх реалізації.

Автор:  Вікторія Орлик, «НІСД»

Крок назустріч ЄС: чи вдасться Польщі владнати гострий конфлікт із Єврокомісією

Завершення конфлікту Варшави та Брюсселя є дуже бажаним для України. Проте польська влада виконала не всі вимоги Євросоюзу, необхідні для розблокування фінансування.

Автори:  Станіслав Желіховський, ДАУ, Юрій Панченко, «ЄП

«Денацифікація» України в російській пропагандистській війні

24 лютого 2022 р. РФ розпочала широкомасштабну війну проти України, виправдовуючи її необхідністю «денацифікувати» київський «фашистський режим» та «нацистські формування», які нібито здійснювали «геноцид» на території т. зв. «ЛДНР». Уже цілком очевидно, що «денацифікація» як спосіб позбавитися «українських нацистів» перетворилася на масові вбивства цивільних армією РФ, на фактичний геноцид українського народу. Кричущі факти з Бучі та інших звільнених від окупантів населених пунктів свідчать, що це були підготовлені репресивні акції, оскільки російські солдати ходили помешканнями, маючи завчасно складені списки українських посадових осіб, волонтерів, громадських активістів і військових.

Що таке «денацифікація» і чому В. Путін обрав цей термін для виправдання воєнної навали на сучасну Україну?

Автори:  Віталій Лозовий, Галина Яворська, «НІСД»

Наслідки західних санкцій. Росія наближається до кризи

В українських та іноземних ЗМІ вже неодноразово порушувалась тема наслідків західних санкцій для Росії, які послідовно посилюються з березня 2022 року через путінську війну проти України. По суті, це є ще однією формою потужної підтримки нашої держави з боку її західних партнерів та їх фронтом проти Російської Федерації.

Звичайно, як і у минулі роки, Москва заперечує дієвість санкцій та, навіть, стверджує про те, що вони мають «позитивний характер для російської економіки». Так, Росія нібито змогла стабілізувати курс рубля та отримала сприятливі умови для самостійного розвитку новітніх технологій.

На жаль, цьому починають вірити деякі українці, які сподівалися на швидкий ефект від санкцій. Не треба розчаровуватися в них. Санкції діють, що вже визнають і неупереджені російські мас-медіа.

Автор:  Іван Січень, «Борисфен Інтел»

Світ входить у нову еру ризиків: огляд дослідження SIPRI

Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (Stockholm International Peace Research Institute, SIPRI) 23 травня 2022 року опублікував дослідницький звіт «Середовище миру: безпека у нову еру ризиків» (Environment of Peace: Security in a New Era of Risk). Документ містить аналіз глобального безпекового середовища в контексті взаємозалежності кризових процесів у сферах екології та безпеки. Розроблено рекомендації для міжнародного співтовариства щодо вдосконалення підходів і принципів формування політики з питань забезпечення глобальної стійкості людства до сучасних і майбутніх ризиків та загроз, які синергетично генеруються зазначеними кризами.

Автор:  Андрій Лепіхов, «НІСД»

The New Cold War and Ukraine

Are we in a Second Cold War? And is this new Cold War more dangerous than the old one? Are the Russians seriously contemplating using tactical nuclear weapons in Ukraine, as we are repeatedly told?

Автор:  Евріпід Еврівіадес, «RUSI»

Significance and Issues of the Economic Security Promotion Law

On May 11, 2022, the Diet passed the Economic Security Promotion Law. This paper summarizes the background of this law, evaluates its significance, and examines future issues.

Автор:  Юзо Мураяма, Doshisha University / «JIIA»

Меню