Дайджест | початок липня 2022 р.

Загальний огляд гуманітарної ситуації в Україні

Військова агресія Російської Федерації проти України викликала різке зростання гуманітарних потреб та гуманітарну кризу, наслідки якої для населення України є руйнівними. Гуманітарна ситуація в Україні дедалі стрімко погіршується, а в окремих містах сягає катастрофічних масштабів. Постачання базових товарів і послуг на значній частині території країни призупинилося, цивільне населення вимушено тікає від бойових дій. Географічні масштаби бойових дій є значними, агресор вдається до невибіркових обстрілів та свідомого ураження гуманітарних об’єктів. Подальше розширення конфлікту поглибить гуманітарні проблеми мільйонів українців.

Автор:  Ольга Пищуліна, «Центр Разумкова»

Візит президента Республіки Індонезія Джоко Відодо до України та РФ

29 червня індонезійський президент Джоко Відодо прибув з візитом до Києва, де зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським. Це був перший візит лідера азійської держави до нашої держави від початку російського вторгнення.

Автор:  Аліна Гриценко, «НІСД»

Польща не для всіх: навіщо Варшава обмежує виплати біженцям з України

Багато українців, втікаючи від війни, переїхало до сусідньої Польщі. І це логічно, враховуючи географічну близькість та наданням урядом на початках непоганого соцпакету. Однак з липня ситуація почала змінюватися, через що частина наших громадян почала замислюватися над поверненням до України.

Автор:  Станіслав Желіховський, ДАУ

Росія — НАТО. Новий етап конфронтації

Як і слід було очікувати, захоплення російськими військами Сєвєродонецька та Лисичанська викликало хвилю ейфорії у Кремлі, де хіба що не святкують перемогу над Україною. І знову висувають нам ультиматуми про капітуляцію. Втім, виграний бій ще не є виграною війною. Тим паче — за ту ціну, яку Москва вже заплатила за напад на Україну, що включає як втрати на фронті, так і економічні збитки від західних санкцій. Може для Кремля така ціна нічого і не варта. Хто там і коли звертав увагу на втрати? Справа зовсім в іншому, а саме — в остаточному геополітичному провалі Російської Федерації, яка фактично протиставила себе всьому цивілізованому світу. Саме це й підтвердили результати нещодавнього саміту НАТО у Мадриді.

Автор:  Іван Січень, «Борисфен Інтел»

Elective Affinities: Iran, India and China’s Responses to the Ukraine War

Iran, India and China have found themselves dragged into the crisis in Ukraine, as their wagons remain hitched to the invading power for complicated reasons.

Автор:  Бурзін Ваґмар, «RUSI»

Charting ASEAN’s Digital Future: Emerging Policy Challenges

The European Union’s climate agenda hangs in the balance. In this policy area, as in many others, Russia’s full-scale invasion of Ukraine on 24 February 2022 changed everything for Europeans.

Автор:  Сьюзі Деніссон, «ECFR»

Меню