Неминуче падіння нової російської імперії путіна
(англ. The Inevitable Fall of Putin’s New Russian Empire)
російська федерація є продуктом розпаду радянської імперії, так само як Радянський Союз був продуктом розпаду імперської росії. Дивлячись на довгу історію імперій, зовсім не дивно, що сьогоднішня росія взялася за проект реімперіалізації — спробу відтворити якомога більшу частину своєї колишньої імперії. Так само не викликає сумнівів і той факт, що зусилля росії зазнають поразки.
Автор(и): Олександр Мотиль, Foreign Policy (США)
Хакерські колективи займають позиції у близькосхідній кризі
(англ. Hacker collectives take sides in the Mideast crisis)
Кібероперації є невід’ємною частиною сучасної військової справи. У контексті поточної кризи на Близькому Сході переплетіння геополітики та кібервійни підкреслює еволюцію конфлікту. Хакерська діяльність, пов’язана з ХАМАС, є свідченням цієї зміни, що передбачає залучення хакерських колективів з усього світу. Незалежно від того, керуючись ідеологією, особистими переконаннями чи ширшими політичними планами, хактивісти прагнули або запропонувати свою підтримку безпосередньо ХАМАСу, або виявити солідарність з палестинцями в цілому.
Автор(и): Руслан Трад, Atlantic Council (США)
Варіанти посилення ядерних гарантій Республіки Корея
(англ. Options for Strengthening ROK Nuclear Assurance)
Північна Корея володіє ядерною зброєю, яка вже може становити екзистенційну загрозу для Південної Кореї та є на межі створення серйозної небезпеки для Сполучених Штатів. Північ сподівається використати погрози ядерною зброєю, щоб розірвати альянс Республіки Кореї та США. При цьому Китай створює дуже серйозну ядерну загрозу для РК і Сполучених Штатів. З огляду на зазначене, а також на двозначність у зобов’язаннях США щодо безпеки Південної Кореї, гарантії РК щодо ядерної парасольки США похитнулися. Це призвело до закликів розробки Південною Кореєю ядерної зброї. Корейсько-американська примусова кампанія щодо заморожування північнокорейських розробок ядерної зброї може зміцнити ядерні гарантії РК.
Автор(и): Брюс В. Беннетт, Канг Чой та інші, Rand corporation (США)
Залізні мечі: Ескалація з Хезболлою залишається за порогом війни
(англ. Swords of Iron: The Escalation with Hezbollah Remains Below the Threshold of War)
Десятки протитанкових ракет були випущені з Лівану з початку війни в Газі, що відображає найсерйознішу ескалацію вздовж північного кордону з часів Другої ліванської війни. Втім активність на театрі військових дій залишається на порозі війни. Що лежить в основі стратегії Насралли, і які шанси на відкриття військового фронту на півночі?
Автор(и): Орна Мізрахі, Institute for National Security Studies (INSS)
путін переможе, якщо Захід нарешті не докладе зусиль для перемоги України
(англ. Putin will win unless the West finally commits to Ukrainian victory)
Оскільки повномасштабне вторгнення росії в Україну наближається до двох років, володимир путін все ще далекий від досягнення своєї початкової мети знищення української незалежності та підпорядкування всієї країни. Підготовка путіна до тривалої війни, мабуть, найкраще відображена в російському бюджеті на 2024 рік, який передбачає безпрецедентне збільшення військових витрат приблизно вдвічі порівняно з цифрою поточного року. Він ставить усю російську економіку на воєнні рейки. Якщо західні лідери серйозно налаштовані запобігти перемозі росії, вони повинні продемонструвати свою рішучість через довгострокові зобов’язання перед Україною з чітко сформульованою метою вирішальної української військової перемоги.
Автор(и): Іван Верстюк, Atlantic Council (США)
Зовнішня політика США в наступному критичному році
(англ. US foreign policy in a critical year ahead)
Поки США готуються до загальних виборів 2024 року, світ очікує насиченого року. До списку кандидатів від Республіканської партії повертається колишній президент Дональд Трамп, який уже здійснює свій вплив на вибори. Значна частина республіканців зайняла однозначну позицію «Америка понад усе». Вплив на кампанію президента Байдена ще належить побачити. Оскільки обидва потенційні кандидати, ймовірно, нададуть перевагу своїй внутрішній аудиторії, багато хто ставить під сумнів рівень виконання зобов’язань за межами Америки під час виборчого періоду.
Автор(и):Джон Сопель, Сhatham House (Велика Британія)
Що завгодно, але не «маленький путін»: чому Сербія за Вучича – це не росія за путіна
(англ. Anything but a “Little Putin”: why Serbia under Vučić is not Russia under Putin)
Західні ЗМІ часто порівнюють Сербію часів Олександра Вучича з путінською росією. Хоча обидві держави можуть часто використовувати авторитарну риторику, зрозуміло, що москва є єдиною, хто завжди діє відповідно до неї. Ця реальність особливо важлива, якщо розглядати відносини Белграда з ЄС і НАТО.
Автор(и): Стефан Мандіч, New Eastern Europe (Польща)
Франція погоджується надати зброю Вірменії з метою завдання ще одного удару по регіональному впливу Росії
(англ. France Agrees to Send Arms to Armenia in Another Blow to Russia’s Regional Influence)
Посилення французько-вірменських відносин у питаннях оборони є останнім прикладом зменшення російського впливу на Південному Кавказі. Хоча Вірменія й зберігає членство в ОДКБ та Євразійському економічному союзі, де домінує Росія, проте вона почала переглядати цей статус. Ще раніше Пашинян заявляв, що Вірменія має намір переорієнтуватися на Захід шляхом розширення відносин з Євросоюзом.
Автор(и): Джон Дейлі, Jamestown Foundation (США)
Жовте світло для України: що вирішила Єврокомісія та чи почнуться переговори про вступ до ЄС
8 листопада у Брюсселі ухвалили довгоочікуване, але поки що проміжне рішення Єврокомісії щодо початку переговорів про вступ до ЄС. Чому йдеться про проміжне рішення? Де заховані “але”? Які несподіванки принесло фінальне рішення ЄК?
Автор(и): Сергій Сидоренко, Європейська правда (Україна)