
Окремі аспекти нової редакції Морської доктрини Росії
Проаналізовано положення нової редакції Морської доктрини Російської Федерації, яка стала першим публічним документом стратегічного планування після повномасштабного вторгнення в Україну.
Автори: Максим Паламарчук, Віталій Ярмоленко, «НІСД»

Як Варшава та Берлін розсварилися через зброю для України на радість Кремлю
Польсько-німецькі відносини важко назвати безхмарними. За більш ніж тисячолітню історію у них були свої злети і падіння, позитивні сторінки та, м’яко кажучи, не зовсім.
Втім, у наші дні, коли і Польща, і Німеччина є членами Європейського Союзу, НАТО та багатьох інших престижних організацій, що підкреслює їх приналежність до прогресивної світової спільноти, ці держави зіткнулися з доволі серйозною кризою у двосторонніх взаєминах, причиною чого стали драматичні події в Україні, які, на перший погляд, мали би об’єднувати, а не роз’єднувати.
Автор: Станіслав Желіховський, ДАУ

«Последний парад наступает»
31 липня 2022 року у Росії пройшли військово-морські паради, присвячені Дню ВМФ. Здавалося б, що тут такого, і навіщо на них звертати увагу, тим паче під час війни?
Уваги вони заслуговують, оскільки є одним з елементів неоімперіалістичної політики Росії, спрямованої проти України. За допомогою демонстрації «військової потуги» Росії Кремль намагається залякати всіх, кого він вважає противниками Росії, та підтримати моральний дух російського населення.
Втім, на сьогодні військові та військово-морські паради у Росії в першу чергу демонструють її слабкість, а не силу. Доведено це на декількох прикладах.
Автор: Іван Січень, «Борисфен Інтел»

Результати зустрічі Реджепа Ердогана та Владіміра Путіна
Проаналізовано результати зустрічі президентів РФ і Турецької Республіки, яка відбулася в м. Сочі 5 серпня 2022 року. Охарактеризовано інтереси сторін та потенційні наслідки переговорів в економічній і стратегічній площинах.
Автор: Микола Замікула, «НІСД»

Перша європейська війна століття. Точка, де розпочався хрестовий похід Путіна
14 років тому відбулася перша європейська війна XXI століття — російсько-грузинська. Вона стала причиною появи серйозної тріщини в існуючому світовому порядку. Насправді ж, це був перший акт вседозволеності Російської Федерації, яку породила слабка позиція країн Заходу, коли Грузії та Україні було відмовлено у реальній перспективі членства в Північноатлантичному альянсі з подальшим розв’язанням рук зростаючому експансіонізму Москви.
Автор: Станіслав Желіховський, ДАУ

Моя країна — не руїна: як створити ефективний компенсаційний механізм для відновлення України?
Відродження і відбудова країни — це завдання не на «після перемоги», це те, що потрібно робити вже сьогодні. І такий процес вже розпочато.
Влада ще у перший місяць повномасштабного військового вторгнення Росії задекларувала намір здійснити інвентаризацію руйнацій, завданих інфраструктурним і житловим об’єктам. Це надзвичайно чутливе соціальне питання, яке турбує мільйони громадян, чиє майно було понівечено внаслідок ворожих обстрілів чи мародерства окупантів.
Це експертна аналітика, присвячена дослідженню міжнародної практики застосування компенсаційних механізмів і можливості використання подібних інструментів в Україні, аналізу проблемних зон, білих плям та гострих кутів національної нормативної бази, а також стратегічне бачення щодо мінімізації майбутніх ризиків для процедури відшкодування збитків.
Автори: Ольга Оніщук, Ольга Кириєнко, «УІМ»

Курс на одну з найсильніших армій Європи: як Польща модернізує свої збройні сили
Захист східного флангу НАТО стає дедалі актуальнішим. І в польському уряді воліють спиратися не лише союзників по Альянсу, але й на власні сили.
Автор: Станіслав Желіховський, ДАУ

When will Sweden and Finland join NATO? Tracking the ratification process across the Alliance
The process for Finland and Sweden to join NATO is speeding up, but there are plenty more twists and turns ahead before we reach the finish line.
Following an overwhelming August 3 vote in the US Senate, twenty-three NATO countries have approved the enlargement (often by large margins), with seven left to go. Here’s what to expect from them in the coming months.
Виконавець: «Atlantic Council»

Democratic deterrence: Why Europeans should challenge China’s narrative on Taiwan
Nancy Pelosi’s visit to Taiwan is no deviation from established protocols as China claims. Rather, it is a sign of a fundamental change in lawmakers’ ability to support democracy.
Автор: Янка Ертель, «ECFR»