Лібералізація Великою Британією торгівлі з Україною: аналіз можливостей для українського експорту
Велика Британія 25 квітня 2022 року оголосила про нові заходи у сфері торгівлі, що запроваджуються з метою економічної підтримки України у її спротиві російській воєнній агресії.
Зокрема, Велика Британія в односторонньому порядку застосовуватиме нульову ставку ввізного мита на всі товари українського походження та скасує всі тарифні квоти в рамках Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії.
Проаналізовано перспективи нарощування експорту української продукції в контексті рішення Кабінету міністрів Великої Британії щодо призупинення терміном на один рік стягнення імпортних мит на неї.
Автори: Геннадій Широкий, Наталія Гавриленко, «НІСД»
Роскосмос: «м’яка сила» РФ у гібридній війні
Десятиліття поспіль СРСР, а потім і РФ як його спадкоємець та правонаступник, конструювали імідж непереможної держави, беззаперечного світового лідера. Фасад цієї конструкції, на яку не шкодували пропагандистського мейк-апу, був переважно орієнтований на умовний Захід, а власне населення мало можливість спостерігати нічим не загримований фанерний задник. Але чим більше РФ відхилялась від умовно-європейського шляху розвитку та примірювала на себе старі шати колишньої імперії, тим більше зростала кількість сенсів, сконструйованих для внутрішньої авдиторії. Іноді вони разюче відрізнялись від інформаційного «експорту», іноді — повністю співпадали.
Автор: Валентина Бикова, «МЦПРП»
Світове відлуння російсько-українського кіберпротистояння
Одним із складників широкомасштабної збройної агресії РФ проти України є деструктивні дії в кіберпросторі, які корелюють із воєнними діями.
За кілька годин до того, як російські війська 24 лютого 2022 року вторглися на територію України, було отримано попередження про нове шкідливе програмне забезпечення, спрямоване проти українських міністерств та фінансових установ.
Кіберагресія РФ не обмежується виключно Україною. Низка кібератак здійснювалася на об’єкти критичної інфраструктури країн ЄС, що призвело, зокрема, до збоїв у роботі закладів охорони здоров’я та електростанцій у різних регіонах Європи.
США та ЄС посилюють кіберзахист та вживають заходи, включаючи різного роду санкції, задля захисту американських та європейських ІТ систем від кібератак РФ та стримування розгорнутої нею кіберагресії.
Санкції можуть бути застосовані не тільки проти суб’єктів, безпосередньо відповідальних за кібератаки, а й проти всіх суб’єктів, які надають фінансову, технічну чи матеріальну підтримку або іншим чином залучені до кібератаки, а також усіх пов’язаних із ними суб’єктів. Це суттєво розширює рамки їх застосування.
Автор: Вікторія Бойко, «НІСД»
«Паннонійський трикутник»: Угорщина між Євросоюзом, Україною та Росією
Угорщина проводить найбільш проросійську політику з усіх країн Європейського Союзу. Однак із берегів Дунаю надходять і позитивні сигнали.
Автор: Станіслав Желіховський, ДАУ
Значення та наслідки ухвалення США «Закону про ленд-ліз на захист демократії в Україні»
Проаналізовано ключові аспекти запровадження Сполученими Штатами ленд-лізу для України з урахуванням сьогоднішнього контексту російсько-української війни та історичної ретроспективи.
Автор: Олександра Давимука, «НІСД»
Як Болгарія знайшла компроміс між зброєю для України та збереженням коаліції
Віддавна Болгарія сприймалась як союзник і сателіт Росії. Ще за радянських часів її часто називали шістнадцятою республікою і у Москві завжди розраховували на підтримку Софії.
Донедавна цей тренд зберігався — Болгарія до останнього утримувалася від різких оцінок російської поведінки на міжнародній арені, ветувала румунську ідею формування флотилії НАТО у Чорному морі та чекала на російських туристів та інвесторів, роздаючи їм болгарські паспорти за інвестиції у понад мільйон євро. Втім, нині ця ситуація змінюється.
Автор: Сергій Герасимчук, «Українська призма»
Результати так званих президентських виборів у Цхінвальському регіоні Грузії
Проаналізовано результати нелегітимного виборчого процесу на території тимчасово окупованого Цхінвальського регіону Грузії, в рамках якого було обрано «президента» так званої «Республіки Південна Осетія». Показано, що перемога опозиційного кандидата ніяк не впливає на ситуацію на цій території, та не змінює їхньої повної підконтрольності Російській Федерації.
Автор: Микола Замікула, «НІСД»
Five ways Ukraine’s partners can defeat Putin and shape the future
Here are five crucial challenges Ukraine and its global partners and allies must tackle as Russian President Vladimir Putin’s criminal war approaches its most decisive phase. Some are short-term, while others have generational consequences. But all five are necessary to transform Putin’s murderous authoritarian threat into a historic opportunity for the civilized world to shape a better future.
Автор: Фредерік Кемп, «Atlantic Council»
Позиція Туреччини щодо вторгнення Росії в Україну
Проаналізовано позицію Турецької Республіки стосовно російсько-українського конфлікту. Розглянуто вплив конфлікту на інтереси та політику Туреччини.
Автор: Микола Замікула, «НІСД»
Does the EU Need a New Enlargement Policy?
Here are five crucial challenges Ukraine and its global partners and allies must tackle as Russian President Vladimir Putin’s criminal war approaches its most decisive phase. Some are short-term, while others have generational consequences. But all five are necessary to transform Putin’s murderous authoritarian threat into a historic opportunity for the civilized world to shape a better future.
Автор: Джуді Демпсі, «Carnegie»
Війна в Україні: позиція та інтереси зовнішніх гравців. Індія
З початком російського вторгнення в Україну Індія офіційно зайняла нейтральну позицію. З одного боку, країна відкрито не підтримує російську агресію, і закликає до негайного припинення бойових дій та вирішення конфлікту дипломатичними методами. З іншого боку, Індія уникає відкритої критики дій РФ, а також відмовляється приєднуватися до західних санкцій або ж запроваджувати свої.
Автори: Ілія Куса, «УІМ», Аліна Гриценко, «НІСД»
Sustaining Trade Under Cloudy Prospect — Global Trade Governance: Whither Post-Ukraine?
Some argue that trade multilateralism is dead. This view is incorrect, trade multilateralism has taken a different form. Global trade governance in the Post-Pandemic and Post-Ukraine War era could be more fragmented and challenging.
Автори: Прадумна Бікрам Рана, Джейсон Джі Сянбай, «RSIS»