Дипломатичний імунітет на службі у розвідки. Чи vice versa?

7 червня 2018 року у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбувся третій захід в рамках проекту “Студентська дипломатична лабораторія” на тему “Дипломатичний імунітет на службі у розвідки. Чи vice versa?”.

З вітальним словом виступив директор Дипломатичної академії Сергій Корсунський. Він представив аудиторії ключового спікера першої половини заходу – Віктор Гвоздь, кандидата військових наук, професійного розвідника, генерал-лейтенанта запасу. Віктор Гвоздь поділився досвідом свого становлення як розвідника та презентував книгу “Воєнна розвідка України на зламі тисячоліть” – ретроспективний погляд на історію і місце воєнної розвідки в українському державотворенні. Усі охочі мали можливість придбати книгу та отримати автограф автора.

У другій половині заходу з доповідями виступили студенти: Марія Богдановська (Політичний клуб КНУ імені Тараса Шевченка) розглянула проблематику шпигунства через призму міжнародного права, зробивши доповідь на тему «Міжнародне право та шпигунство: ігнорувати чи регулювати». Михайло Ліварюк (Асоціація студентів-політологів НаУКМА) висвітлив специфіку відносин між дипломатичною та розвідувальною діяльністю у доповіді “Дипломат і розвідник: мінлива взаємодопомога?”.

У ході загальної дискусії усі присутні обговорили питання політизації розвідки, можливості недержавоцентристського дискурсу щодо розвідки та інші контроверсійні моменти взаємовідносин дипломатії та розвідки. Віктор Гвоздь також взяв участь у студентському обговоренні, внісши фаховий погляд у складну дискусію.

Модерувала дискусію аналітикиня Центру міжнародних досліджень Вікторія Халанчук.

Меню