Дискусія “Культурна дипломатія в контексті регіональних пріоритетів МЗС”

Відбулася дискусія “Культурна дипломатія в контексті регіональних пріоритетів МЗС”. Це був  другий захід у серії дискусій про культурну дипломатію України.

Серед спікерів:

Еміне Джапарова, Перша заступниця Міністра закордонних справ України:

«В Міністерстві закордонних справ чітко виокремлюють 3 регіони: азійський, близько-східний та євроатлантичний. Через контекст ісламу в Україні та контекст культури кримських татар можна відкривати двері ісламської культури, які до сьогодні не були відкриті».

Сергій Корсунський, директор Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, новопризначений Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії:

 «Тепер співробітники інституту беруть участь в підготовці дипломатів. 15 років існує посольство України в Туреччині і жодного разу не було проведено днів культури України в Туреччині. Ми провели перший такий захід. Але тоді не було багато ресурсів. Якби не тісна співпраця з турецьким урядом, то нам би і цього не вдалося. Туреччина – це країна, з якою ми пов’язані сотню років, не тільки сусідство, але і мови, культури. Хотілося б системно і наполегливо працювати в тому напрямку, щоб показати, що Україна значно ширше та глибше інтегрована в світовий культурний простір».

Геннадій Максак, виконавчий директор Ради зовнішньої політики «Українська призма», голова Громадської ради при МЗС України:

«Необхідно подумати, яким чином піраміда від інформування до сприяння певної дії  і як вона діятиме та як говорити про культурну дипломатію, як про інструмент для досягнення зовнішніх політичних пріоритетів».

Катерина Смаглій, начальниця відділу міжнародного співробітництва та комунікацій Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, стипендіатка програми «Лідери наступного покоління» Інституту Маккейна:

«Хотілося, щоб до розробки і рецензування стратегії залучалися колишні міністри закордонних справ, радники посольства. Важливим є зрозуміти специфіку кожного регіону, які виклики стоять перед регіонами та узгодити успішні проекти».

Андрій Курков, український письменник, журналіст, кіносценарист. Президент Українського ПЕН. Член Спілки кінематографістів України та Національної спілки письменників, член Європейської кіноакадемії:

«Останнім часом робота Міністерства закордонних справ змінилась на краще. З 2005-2006 рр з’явились дипломати, які почали запрошува ти українських письменників від імені посольства, щоб вони приїхали і виступили, якщо книжка виходить в перекладі. Українська культура формує образ самої країни. Адже через політику неможна зрозуміти народ, традиції та ін. Один письменник в Албанії пояснив Албанію всьому світу».

Володимир Шейко, директор Українського інституту розповів про те, як вони обирали символіку для Українського інституту:

«Не завжди наявність державної символіки викликає більшу довіру ніж її відсутність. З державними інституціями співпрацювати або не хочуть, або до них є менша довіра через те, що є очікування, що орган державної влади чи установа будуть транслювати певні упереджені меседжі. Наша задача – створювати суспільне благо для держави. Вже наша діяльність приносить це благо коштами платників податків».

Модератор: Василь Мирошниченко, партнер CFC Big Ideas, співзасновник УКМЦ.

Меню