Дискусія “Життя коротке, політичний режим у РФ вічний?”

Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС разом із Асоціацією студентів-політологів НаУКМА та Політичним клубом КНУ імені Тараса Шевченка провели дискусію на тему “Життя коротке, політичний режим у РФ вічний?”.

Сергій Титюк задав теоретичну рамку дискусії щодо природи та класифікації політичних режимів та контекст, в якому формувалися різні підходи до такої класифікації. Сергій зокрема відзначив, що персоналістський політичний режим, а так можна охарактеризувати і російський, є найбільш стійким та довготривалим.

Андрій Круглашов на основі даних соціологічних досліджень продемонстрував зміну уявлень росіян про свою державу, країни Заходу, санкції. Лейтмотивом виступу стала значимість страху: росіяни живуть у страху, що може стати гірше. Хоч громадяни РФ не мають очікувань щодо активної реформістської політики президента, для них В. Путін виступає гарантом проти погіршень. Утім участь громадян у місцевій політиці та посилення їх симпатії до Заходу залишають імовірність для трансформацій режиму “знизу”.

Зважаючи на формальну федеративність устрою РФ, не можна оминути питання змін режиму у зв’язку з імовірними виступами за відокремлення в регіонах. Очікування щодо такого джерела змін розвіяв Олексій Негода. У своєму виступі доповідач висвітлив питання етнічного та територіального сепаратизму в РФ, підсумувавши, що дезінтеграційні процеси малоімовірні.

Меню