ДЖАЗ у Дипломатичній академії

«Хочеш, давай слухати джаз — він знає більше від нас», — співає «Океан Ельзи»

Учасники перших українських змагань з міжнародних відносин «ДЖАЗ» впродовж трьох днів (4-6 березня) змагалися, хто знає краще, аналізує глибше, доводить свою позицію переконливіше. Команди з 6 українських університетів: КНУ ім. Т. Шевченка, НаУКМА, ДонНУ ім. В. Стуса, ЧНУ ім. Ю. Федьковича, ОНУ ім. І. І. Мечникова та ЛНУ ім. І. Франка висвітлювали дискусійні питання міжнародних відносин, вчилися відстоювати часто протилежну до власної думку в дебатах та вирішувати кризову ситуацію під час моделювання РБ ООН. Перемогу у змаганнях здобула команда ОНУ ім. І. І. Мечникова. Члени команди отримають запрошення на Київський безпековий форум від Open Ukraine. Друге місце посіла команда КНУ ім. Т. Шевченка. Журі відзначило окремих учасників змагань, які отримали у подарунок книги від директора Дипломатичної академії Сергій Корсунський. Усі команди виступили на достойному рівні, отримали новий досвід, знання та цікаві знайомства.

Ситуаційну гру провела Ганна Шелест, головний редактор журналу UA: Ukraine Analytica, член правління Ради зовнішньої політики «Українська призма», кандидат політичних наук. Турнір та дебати модерували аналітики Центру міжнародних досліджень.

Нові знання та досвід учасники мали нагоду отримати під час лекцій. Директор Корсунський поділився власним дипломатичним досвідом та значимістю критичного мислення під час лекції «Критичне мислення та аналітична робота». Заступник директора, кандидат політичних наук Євгенія Габер розповіла про тонкощі дипломатичного перекладу, продемонструвавши, чому «мова — це дім буття» під час заняття «Дипломатичний переклад та міжкультурний діалог».

Тимофій Брік, лектор Київської школи економіки, та Вікторія Халанчук заохотили учасників змагань до методів кількісного аналізу та адекватного використання даних під час лекції «Коли міжнародні відносини зустрічають Data: де шукати дані та як їх правильно використовувати в аналізі світової політики». Лектори продемонстрували, як статистичний аналіз використовують в аналітичних та наукових матеріалах у суспільних наук, зокрема в міжнародних відносинах; якими способами зазвичай маніпулюють даними та чому треба розуміти механіку роботи з ними. Тимофій Брік окреслив інструментарій роботи з даними, зокрема їхні джерела, перевірку якості, пошук зв’язків та візуалізацію, а також познайомив присутніх з програмою роботи з даними R.

Змагання організувала Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС за підтримки Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Сподіваємося на продовження співпраці між Дипломатичною академією та провідними університетами України, які готують спеціалістів з міжнародних відносин, і після закінчення змагань.

Меню