Кращі книги з дипломатії у фондах ДАУ

Дипломатія

Генрі Кіссинджер

Блискуча, широка історія дипломатії, яка містить особисті історії від колишнього державного секретаря, включаючи його приголомшливе відновлення стосунків з Китаєм. Плідна робота із зовнішньої політики та мистецтва дипломатії. Генрі Кіссинджер розповідає, як мистецтво дипломатії збудувало світ, в якому ми живемо, і як підхід Америки до зовнішніх справ завжди суттєво відрізнявся від підходу інших націй. Блискуча, суперечлива і глибоко різка, дипломатія є кульмінацією життя дипломатичної служби та гуманітарної освіти. Це життєво необхідне читання для всіх, хто цікавиться силами, які формують наш світ сьогодні та завдаватимуть на нього впливу завтра.

У фонді доступні і інші роботи автора “American Foreign Policy”, “The Troubled Partnership: A Re-appraisal of the Atlantic Alliance”, “Problems of National Strategy: A Book of Readings”

“Поглинаюча книжка Кіссинджера спрямовує розум на одні з найважчих питань нашого часу …. Її сторінки відзначаються прозорливістю”.– Саймон Шама (The New Yorker)

Книга у фонді доступна в оригіналі – англійською, а також російською*

Дипломатична історія України

Слабченко Євген

У виданні вперше публікується праця “Дипломатична історія України” Є. А. Слабченка, українського громадського діяча в еміграції, кінорежисера, кінооператора, колекціонера бібліотечних і архівних зібрань, відомого у світовому кіномистецтві як Ежен Деслав (8.12.1899‒10.09.1966). Машинопис праці зберігається в архіві Осередку української культури і освіти (Вінніпег, Манітоба, Канада). У праці висвітлено історію України як суверенної держави від Київської Русі до Української Народної Республіки через процес боротьби за незалежність шляхом як дипломатичних зусиль, так і збройної боротьби, її ролі як регіонального і міжнародного гравця, налагодження контактів з іншими країнами та організації дипломатичної служби. Особливість тексту полягає в популярному стилі викладу, підкресленій демонстрації відданості автора українській ідеї, героїзації подвигів козацтва, інтересі до питань дипломатичного протоколу, висвітленні української історії через дипломатичні акції. До тексту додано археографічну передмову, коментарі та біографічний нарис упорядника І.Б. Матяш про Є. А. Слабченка, в якому висвітлено життєвий шлях митця і дослідника, проаналізовано його діяльність як колекціонера української документальної спадщини та дослідника дипломатичної історії.

Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот

Дмитро Кулеба

Дипломат, постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба написав книжку про поведінку в інформаційному просторі, інформаційну самооборону та роботу з комунікаціями в Україні.

«Війна за реальність: Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот» – це справжній посібник з захисту персональних даних, розвитку критичного мислення та протидії маніпуляціям в епоху масової інтернетизації та діджиталізації. Орієнтуючись на приклади з України, інших країн та досвід компаній, автор проаналізував, як відбувається війна за реальність та виокремив п’ять правил, які допоможуть у ній перемогти. Основним поштовхом до написання книжки була анексія Криму та початок збройної агресії зі сторони Росії, адже брехня та маніпуляції, які поширюються за допомогою інтернету стали невід’ємною частиною цієї війни. Й українське суспільство виявилося не готовим захищати свій інформаційний простір.

«Телебачення, соцмережі, онлайн-платформи і спільноти, реклама, блогери, фейки і декілька версій правди на будь-яку тему – все це оточує кожного з нас щохвилини. З усіх боків різні сили воюють за те, щоб вплинути на наше сприйняття реальності та схилити нас на свій бік. Ми й самі постійно, іноді несвідомо, воюємо. Книжка саме про те, як перемагати у цій війні за реальність. Читайте, якщо хочете знайти точку опори у вселенському інформаційному потопі, зрозуміти, як налаштована машина комунікативної війни і не дозволяти іншим маніпулювати вашими емоціями, переконаннями і вибором»,Дмитро Кулеба

Велика Шахівниця: Американська першість та її стратегічні імперативи

Збіґнєв Бжезінський

Автор книги, колишній радник з національної безпеки американського президента в роки холодної війни, аналізує геополітичну ситуацію кінця ХХ століття в світі і особливо на Євразійському континенті. Він моделює можливі варіанти поведінки країн та їх спілок у майбутньому і рекомендує найбільш доцільну реакцію на них Сполучених Штатів Америки з метою зберегти їхнє становище як єдиної світової наддержави. Одним з найбільш неспокійних геостратегічних дійових осіб йому представляється сучасна Росія, яку він називає “чорною дірою”.

У фонді доступні і інші роботи автора “Україна у геостратегічному контексті”, “Выбор. Мировое господство, или глобальное лидерство”, “Стратегический взгляд: Америка и глобальный кризис”, “Еще один шанс: три президента и кризис американской сверхдержавы”, “Totalitarian Dictatorship and Autocracy”

Чому нації занепадають. Походження влади, багатства і бідності

Дарон Аджемоґлу і Джеймс Робінсон

Блискуча, широка історія дипломатії, яка містить особисті історії від колишнього державного Економіст, професор Гарвардського університету Дарон Аджемоґлу і політолог, професор Чиказького університету Джеймс Робінсон взялись знайти відповіді на запитання: чому одні країни — багаті, а інші — бідні? Чи сприяють економіці природні умови і культурний рівень населення? Який політичний устрій допомагає розвитку економіки, а який її знищує? В своїх дослідженнях Аджемоґлу та Робінсон спираються на історичні факти, економічні показники і вивчення політичних режимів різних країн світу. Вони виводять декілька правил, дотримання яких розвиває потужну економіку і стимулює розквіт всіх сфер людської діяльності, а ігнорування цих правил призводить до деградації і поступового занепаду. Висновки, до яких приходять вчені, універсальні і справедливі для всіх країн, незалежно від їх географічного положення, культурного або цивілізаційного минулого.

“Інтелектуально багата книга, що найповніше розкриває тему, чому нації занепадають.” Financial Times

Зіткнення цивілізацій

Семюел Гантінґтон

У 1993 році журнал FOREIGN AFFAIRS опублікував статтю під назвою “Зіткнення цивілізацій?” СемюелЯ П. Гантінґтона. За словами редакторів журналу, це викликало більше дискусій, ніж будь-що, що вони публікували після Другої світової війни. У статті Хантінгтон поставив питання, чи будуть конфлікти між цивілізаціями домінувати в майбутньому світової політики. У книзі він дає відповідь, показуючи не лише те, що зіткнення між цивілізаціями є найбільшою загрозою світовому миру, але й те, що міжнародний порядок, заснований на цивілізаціях, є найкращим захистом від війни. 

У фонді доступні і інші роботи автора “Політичний порядок у мінливих суспільствах” (рос.) , ” The Soldier and the State: The Theory and Politics of Civil-Military Relations “, ” The Common Defense: strategic programs in national politics”


Лідерство в буремні часи

Доріс Кірнс Ґудвін

Не існує єдиного рецепта лідерства. Це доводять власним життям і діяльністю президенти США — Авраам Лінкольн, Теодор Рузвельт, Франклін Рузвельт і Ліндон Джонсон. Їхні прагнення, кар’єрні шляхи й тактики ухвалення рішень геть несхожі. Проте є й дещо спільне: особлива наснага та віра у власні сили й свою націю.

Ці люди започаткували глобальні державні перетворення, змінивши хід історії Сполучених Штатів і всього світу, об’єднали заради спільної мети та повели за собою співвітчизників. Їхні лідерські риси найяскравіше проявилися саме в буремні часи. І саме цей досвід варто перейняти — керівникам країн і бізнесменам, кризовим менеджерам і звичайним людям.

Промови, що змінили світ

У книзі представлено промови найвидатніших персон — Мойсея, Ісуса, Мухаммеда, Єлизавети I, Джорджа Вашингтона, Авраама Лінкольна, Михайла Грушевського, Адольфа Гітлера, Йосипа Сталіна, Вінстона Черчілля, Махатми Ґанді, Джона Кеннеді, Мартіна Лютера Кінґа, Рональда Рейґана, Михайла Горбачова, Володимира Путіна, Барака Обами та інших. Ці промови — не тільки шедеври ораторської майстерності, це віхи в історії людства, які є відправними точками подій, що змінили світ.

Дипломатія і політика. Україна в процесі динамічних геополітичних змін

Анатолій Зленко

Це — портрет України дипломатичної, написаний на тлі глобальних геополітичних змін, які відбуваються на наших очах, і водночас правда про зовнішню політику України, отримана з перших рук.

Видання доповнене актуальними і дотепер документами: «Меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї» (від 5 грудня 1994 року) та «Угодою між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» (від 28 травня 1997 року).

У фонді доступні і інші роботи автора “Україна і Франція: нариси багатовікової історії відносин”, “Зовнішня політика України: від романтизму до прагматизму”, “Українська зовнішня політика: від політичної реальності до політичної необхідності”, “Зовнішньополітична стратегія і дипломатія України”, “Від внутрішніх потреб до зовнішніх пріоритетів “

Дипломатична кухня

Сліпченко Олександр

Видання присвячено викладу цікавих рецептів та напоїв, які використовували на дипломатичних заходах, опису національних традицій та історичних фактів, а також численних оказій з дипломатичного світу. Окремої уваги в книзі варті особисті спостереження автора, епізоди з його дипломатичної практики.

У фонді доступні і інші роботи автора “И был им всякий почет…Заметки о дипломатии и дипломатах “, “От имени страны. Заметки о дипломатии и дипломатах”, “Служба царская и комиссарская. Заметки о дипломатии и дипломатах”, “Умение помнить. Заметки о дипломатии и дипломатах”, ” Это было недавн”

Книга у фонді доступна в російською*

Дипломатичні сюжети: невигадані історії кар’єрного дипломата

Володимир Хандогій

Ця книга – погляд професіонала на українську дипломатію через призму свого майже 40-річного досвіду. Пройдений автором кар’єрний шлях від аташе до Надзвичайного і Повноважного Посла, одного з керівників зовнішньополітичного відомства України, залишив у пам’яті цікаві сюжети, які можуть бути актуальними й сьогодні. Робота в дипломатичних установах УРСР, СРСР, РФ, а також сучасної України дозволили накопичити унікальний досвід. Головний висновок, на який наштовхують ці невигадані історії без знання та об’єктивного розуміння минулого неможливо побудувати достойне України майбутнє. Саме тому в центрі уваги цієї книги мало відома широкому загалу дипломатія «фантомної» держави, добре знайома автору не з чужих слів. Саме у цей період був зміцнений сторічний фундамент, на якому стоїть сьогодні дипломатична служба незалежної України. Перед вами не просто спогади. Це – своєрідні ескізи до портрета епохи в інтер’єрі власних оцінок і асоціацій автора. Час від часу сюжети минулого заводять читача у сучасність, дозволяють зазирнути у майбутнє, викликають неочікувані ретроспекції. Автор ділиться з читачами маловідомими фактами, своїми роздумами й оцінками, що виходять за рамки мемуарної літератури. Все це робить книгу цікавою не тільки для фахівців, а й для широкої читацької аудиторії, передусім, тих, хто обрав для себе непростий шлях до дипломатичного Олімпу.

Буремна хвиля. Добрі часи, праведні справи, великі битви та інші звитяги

Маккейн Джон, Солтер Марк

Його «хрестові походи» заради демократії та прав людини у Східній Європі й на Близькому Сході стали легендою. Яскравий політичний лідер, який пройшов війну, п’ять років перебував у в’єтнамському полоні й повернувся звідти геть сивим. Він відкрито виступав проти президентства Трампа, брав активну участь у припиненні війни на Донбасі й називав Путіна «гіршим і небезпечнішим за ІДІЛ». Однак про що міркував Джон Маккейн, коли виходив із Сенату? Ці спогади — підсумок не лише його політичної кар’єри, а й глибокі роздуми про життя, родину, друзів, ціну перемог і тягар поразок. Ця книжка — пересторога для Західного світу й водночас путівник для кожного, хто зійшов на манівці. Це заклик ніколи не забувати про демократичні цінності та обстоювати свободу особистості в часи, коли тінь диктатури блукає цивілізованим світом.

Із третього світу в перший: Історія Сингапуру: 1965-2000

Лі Куан Ю

Із третього світу в перший» – спогади Лі Куана Ю, які охоплюють період з 1965 по 2000 рік. У 1965 році Сингапур здобув незалежність. З того часу його батькові-засновнику, Лі Куану Ю, довелося вирішити чимало проблем: як побудувати мирні відносини із вороже налаштованими сусідніми державами, як забезпечити людей житлом та й взагалі підвищити рівень їхнього життя, як налагодити постачання води, як позбутися небезпечних комуністичних партій. За роки свого управління крихітною державою Лі Куан Ю спромігся зробити, здавалось би, неможливе. Нині його країна – одна із найбільш перспективних у світі. То яким чином цій людині вдалося домогтися цього «чуда»? У цій книжці є відповіді на всі питання.

Моє життя

Білл Клінтон

Книга Білла Клінтона – це історія реального життя видатної особистості, талановитої та суперечливої, розказана з усією прямотою та відвертістю. Це неординарна книга, написана неординарною людиною. Вона дає можливість простежити шлях, пройдений Біллом Клінтоном від заштатного містечка Хоуп в Арканзасі до Білого дому. Шлях, який він пройшов завдяки своїй невичерпній енергії, завзятості та пристрасному інтересу до політики. Звіт про події, що відбулися за його президентства, який охоплює не лише найяскравіші факти політичного життя, а й деталі реальної роботи президента: щоденний потік проблем, особисті нападки, конфлікти, промахи та удачі . Це захоплююча розповідь президента про роботу в умовах безперервної критики з боку його супротивників вкрай правого штибу і про те, як йому вдавалося вистояти та здобувати перемоги.

Книга у фонді представлена перекладом з англійської на російську*

Могутній і Всемогутній: роздуми про Америку, Бога і світові справи

Мадлен Олбрайт

«The Mighty and the Almighty: Reflections on America, God, and World Affairs»  – мемуари 2006 року, написані Мадлен Олбрайт, колишній держсекретар при президенті Білла Клінтона.

«У цій захоплюючій книзі Мадлен Олбрайт об’єднує історію, особистий досвід і блискучий аналіз, досліджуючи, як релігія може бути силою свободи й толерантності, а не гноблення й терору», – Волтер Айзексон

Книга у фонді представлена перекладом з англійської на російську*

Сміливість надії: думки про відродження американської мрії

Барак Обама

«The Audacity of Hope: Thoughts on Reclaiming the American Dream» — друга книга Барака Обами. Вона стала номером один у списках бестселерів New York Times і Amazon.com восени 2006 року після того, як Обаму підтримала Опра Вінфрі. У книзі Обама пояснює багато тем, які стали частиною його президентської кампанії 2008 року. Книга, поділена на дев’ять розділів, викладає політичні та духовні переконання Обами, а також його погляди на різні аспекти американської культури.

Книга у фонді представлена перекладом з англійської на російську*

Про державне управління в Китаї

Сі Цзіньпін

На XIX з’їзді КПК була затверджена ідея Сі Цзіньпіна про соціалізм з китайською специфікою нової епохи як керівної ідеології, якої партія буде дотримуватися протягом довгострокового періоду. Таким чином був здійснений новий ідейний ривок в унісон з рухом часу, наданий чіткий дороговказ для вирішальних дій з повної побудови середньозаможного суспільства, для початку нового походу за всебічне будівництво соціалістичної модернізованої держави, здійснення великого відродження китайської нації. Сі Цзіньпін є основним творцем ідеї соціалізму з китайською специфікою нової епохи. Як найвищий партійний і державний керівник Китаю Сі Цзіньпін виголосив велику кількість промов з питань державного управління, висунувши чимало нових ідей, поглядів, міркувань, даючи глибокі відповіді на важливі теоретичні та практичні питання, які стосуються розвитку партії’ та держави в нових історичних умовах, узагальнивши й розкривши політичний курс, якого дотримується новий керівний колектив ЦК КПК.
У книзі зібрано виступи, бесіди, тези лекцій, інтерв’ю, резолюції’ на документах, привітальні послання Сі Цзіньпіна за 2012—2014 роки.

Книга у фонді доступна в російською*

Единбурзький погляд на історію демократії від давніх часів до майбутніх можливостей

 Бенджамін Айзехен, Стівен Стоквелл

Наукова праця «Единбурзький погляд на історію демократії – від давніх часів до майбутніх можливостей» присвячена історії поширення і розгортання демократії в порівняльній перспективі. До книжки увійшло 45 есе, які доводять, що глобальна популярність демократії частково зумовлена її значенням у загальній історії людської цивілізації. В книзі розглянуто як відомі приклади демократії, такі як Афіни та Англійський парламент, так і значно менші досліджені, такі як стародавній Китай, середньовічний іслам, колоніальна Африка чи жіночий рух за виборчі права. Видання спрямоване на те, щоб зробити доступним для української думки надбання західного наукового світу.

«Цей проект – професійний внесок Інституту у дискусію щодо передумов та перспектив демократії у новій Україні та світі», – впевнений директор Інституту «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв

Світова гібридна війна: український фронт

ред. В. П. Горбулін

У колективній монографії, підготовленій фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень, вперше у вітчизняній та світовій науці детально досліджено явище світової гібридної війни в перспективі російської агресії проти України. Сутність гібридної війни розглянуто у контексті системної кризи світової безпеки, а її феномен – як новітній вид глобального протистояння. Детально розглянуто причини та передумови російської агресії проти України, її стратегічні цілі, а також особливості ведення гібридної війни у різних вимірах: воєнному, політичному, економічному, соціальному, гуманітарному, інформаційному. Аналізуються локальні успіхи нашої держави у протидії ворожим планам РФ за окремими напрямами. Зроблено загальний висновок про доведення Україною своєї спроможності як держави, що відстоює свій суверенітет у боротьбі з агресором. Розглянуті питання реформування міжнародних безпекових інститутів та пошуку балансу сил у новій, гібридній реальності. Розраховано на політиків, політичних аналітиків, державних службовців вищої ланки, науковців у сфері безпекознавства. Результати дослідження зацікавлять освітян, представників громадянського суспільства, а також національно свідомих громадян

Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним

Тимоті Снайдер

У колективній монографії, підготовленій фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень, вперше у вітчизняній та світовій науці детально досліджено явище світової гібридної війни в перспективі «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним» (англ. Bloodlands: Europe Between Hitler and Stalin) — книга американського історика Тимоті Снайдера, котра розкриває жахливі факти про масові вбивства у період від 1933 до 1945. Ця праця присвячена народам, які стали жертвами режимів Йосипа Сталіна та Адольфа Гітлера. Снайдер знаходить спільні риси між режимами Сталіна та Гітлера, а також говорить про те, що їх жертвами стало понад 14 мільйонів беззбройних чоловіків, жінок та дітей.

У фонді доступні і інші роботи автора “The Road to Unfreedom: Russia, Europe, America”

«Нацистський і радянський режими перетворили людей на числа», —  Тимоті Снайдер.

Книга у фонді доступна в російською*

Невидимі жінки. Як вижити у світі, де навіть цифри брешуть на користь чоловіків

Керолайн  Перес Кріадо

«Невидимі жінки» — це перша книжка про гендерні нерівності, заснована виключно на фактах та статистиці. Це більш ніж 100 років досліджень прихованих гендерних даних про жінок, що творили історію на рівні з чоловіками. Офіцерка Ордена Британської імперії, борчиня за права людини, у «Невидимих жінках» авторка викриває гендерну нерівність там, де її, здавалося б, годі й шукати: на клавішах фортепіано, у програмах розпізнавання голосу, у клінічних випробуваннях лікарських засобів… Коли розробники продуктів і технологій, замість аналізувати цільову аудиторію, збирають дані про типового чоловіка, навіть сухі цифри можуть підгуляти! Жінки в цій системі залишаються непоміченими. Сфери життя, підлаштовані під чоловічі потреби, некомфортні, та більше — небезпечні для жінок. Але так буде не завжди…

Як будувати відносини з країнами Азії. Економіка, дипломатія, культурні особливості

Сергій Корсунський

Азія — найбільший за територією і населенням континент, зі складною історією і бурхливим сьогоденням. Азійські країни — одні з визначальних у міжнародній політиці XXI століття, але для багатьох залишаються майже невідомими. Азійський вектор зовнішньої політики України потребує розуміння особливостей держав цього регіону та стратегії розбудови відносин з ними на засадах спільних інтересів. У цій книжці автор підсумовує свої спостереження щодо економічних, соціальних і культурних особливостей, які допоможуть скласти цілісну картину про те, якою може бути взаємодія з країнами Південно-Східної і Східної Азії.

Чому Азії вдалося. Успіхи найдинамічнішого регіону світу

Стадвелл Джо

У чому причина стрімкого економічного злету Китаю? Чому не можна беззастережно довіряти думці неоінституціоналістів? Де «золота середина» в керуванні економікою держави? На ці та інші питання шукає відповідь репортер Financial Times Джо Стадвелл. Він аналізує три головні складники успішної економіки: сільськогосподарську політику, промислове виробництво і розподіл фінансування. У прицілі авторської уваги Японія, Південна Корея, Тайвань, Індонезія, Малайзія, Таїланд, Філіппіни, В’єтнам і Китай. Аналізуючи бізнес цих країн, автор показує, що спрацювало в Азії, а що ні.

Держава Ізраїль: політика і суспільство

Ханін Володимир

Розглянуто історію, чинники формування та еволюцію Держави Ізраїль. Окреслено головних акторів та провідні інститути політичного розвитку сучасного Ізраїлю. Виділено домінуючі суспільно-політичні поділи, особливості положення та еволюції основних суспільних груп. Зображено положення єврейської держави в системі світової та регіональної політики. Досліджено історію та сучасний стан україно-ізраїльських відносин.

Про Кенію і не тільки, або Від міста зелені та сонця до бухти миру

Олег Бєлоколос

У книзі містяться цікаві і маловідомі факти з історії, географії, флори і фауни Кенії і Танзанії та особисті враження автора від поїздки до Південної Африки. Автор також розмірковує над головними сьогоднішніми проблемами Африки і намагається знайти відповіді на питання: чому після здобуття незалежності переважна більшість представників нових африканських еліт так і не спромоглася наблизитися до вирішення складних завдань національного розвитку і чи можна розраховувати на справжнє відродження континенту.

Росія проти України (1990–2016 рр.): від політики шантажу і примусу до війни на поглинання та спроби знищення

Павло Гай-Нижник

У монографії висвітлюється комплекс дипломатичних та воєнно-політичних взаємин між Російською Федерацією та Україною в контексті геополітичних інтересів Москви та зовнішньополітичного курсу Києва, внутрішнього політичного і соціально-економічного становища в Україні протягом 1990 – 2016 рр. У книзі аналізуються міжнародна політика урядів України в контексті національної безпеки, історичні передумови та геополітичні причини агресії Російської Федерації проти України у 2014 р., а також воєнно-політичний і фінансово-економічний аспекти Російсько-української війни крізь призму розвитку глобальних світових процесів і перетворень.

Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної суми»

Мирослав Маринович

Книга містить ґрунтовний аналіз проповідницької спадщини Митро­полита Андрея Шептицького з точки зору її відповідності (чи невідповідності) методологічному принципу, що в нинішній час отримав назву «позитивної суми», або «win-win». Генезу цього способу думання Митрополит виводив із богослов’я, а приклади його застосування самим Митрополитом автор знаходить у посланнях Кир Андрея у сфері економічних стосунків, національних взаємин, державного будівництва, міжконфесійних та міжрелігійних відносин. Цю наукову розвідку автор доповнив своїм власним баченням того, яку роль принцип «позитивної суми» та формули Митрополита Андрея можуть відіграти в найближчому майбутньому України та світу.


*російська є мовою окупанта та елементом російської пропаганди

Меню