Круглий стіл “Євроатлантична стратегія і зовнішньополітичні пріоритети України у сфері безпеки та оборони”

У Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбувся круглий стіл “Євроатлантична стратегія і зовнішньополітичні пріоритети України у сфері безпеки та оборони”. Захід є черговим у серії експертних обговорень регіональних порядків денних та стратегічних орієнтирів зовнішньої політики України у рамках проекту “Концепція зовнішньої політики України”, який реалізовує Центр міжнародних досліджень Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС спільно з Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта у м. Києві та UA: Ukraine Analytica.

  • Чи бачать себе США шерифом світового порядку, і чи вони ним насправді є?
  • Яке місце України в американській безпековій стратегії?
  • Чи є Україна ситуативним союзником НАТО на Сході та чи може перейти у статус союзника де факто?
  • В чому додана вартість України для НАТО і як її підвищити?

Дискусія видалася гострою та продуктивною завдяки цікавим виступам Миколи Капітоненка, Олександра Хари, Валерія Кравченка, модеруванню досвідчених Сергія Корсунського, Костянтина Кононенка та Михайла Самуся. На вересень заплановано черговий круглий стіл, який буде присвячено стратегії України на європейському напрямку.

За підсумками усіх обговорень у регіональному й тематичному вимірах буде підготовлено всеохоплююче бачення пріоритетів зовнішньої політики України у середньостроковій перспективі. У своєму фінальному вигляді Концепція зовнішньої політики України може послужити запитам нового керівництва держави та уряду, Міністерства закордонних справ України.

Меню