Круглий стіл на тему «Російський виклик» у рамках підготовки «Концепції зовнішньої політики України»

11 листопада в Національний інститут стратегічних досліджень відбувся черговий круглий стіл на тему «Російський виклик», який було організовано Дипломатичною академією в рамках підготовки «Концепції зовнішньої політики України», у партнерстві з UA:Ukraine Analytica за підтримки Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.

Вітальне слово виголосили директор НІСД Олександр Литвиненко, директор Дипломатичної академії Сергій Корсунський, та координаторка проектів Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі Марія Коваль. Бачення сценаріїв розвитку відносин України з Росією, масштабів виклику, та шляхів їх подолання обговорили експерти: співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Українського центру імені Олександра Разумкова Михайло Пашков, директор НІСД Олександр Литвиненко, керівник Центру досліджень проблем РФ НІСД Петро Бурковський.

Панелі модерували: завідувач Центру міжнародних досліджень ДАУ Андрій Веселовський, керівник Центру досліджень Росії Володимир Огризко, керівниця Центру економічних досліджень Інституту економічних та політичних консультацій Вероніка Мовчан, кандидат політичних наук, доцент ІМВ КНУ ім. Тараса Шевченка Микола Капітоненко. В експертній дискусії взяли участь представники дослідницьких центрів: Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України, Національного Інституту Стратегічних досліджень, Українського центру економічних та політичних досліджень ім. О.Разумкова, Центру досліджень Росії, Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, Центру глобалістики Стратегія ХХІ, Майдану закордонних справ, КІМВ, та інших фахівців, які працюють над питаннями вивчення Росії.

За підсумками обговорення буде сформульовано рекомендації до зовнішньої політики України по відношенню до Російської Федерації. Цілісне бачення засад, на яких повинна базуватися зовнішня політика держави, буде презентовано у грудні.

Меню