Круглий стіл на тему “Східні можливості зовнішньої політики України”

У четвер, 25 квітня у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбувся круглий стіл на тему “Східні можливості зовнішньої політики України”. Захід був організований в рамках роботи над проектом “Концепція зовнішньої політики України”.

Впродовж 25 років державності формування цілісної зовнішньої політики України, яка мимоволі залишалася предметом торгу між різними геополітичними гравцями, стримувалось відсутністю політичної волі і розуміння важливості цього процесу. Лише зараз маємо чітко сформовані пріоритетні напрямки зовнішньої політики — ЄС та НАТО, що виголосилися Революцією Гідності та викінчилися у боротьбі проти російської агресії. Утім, і далі не існує чітко виписаної зовнішньополітичної стратегії України, де ЄС і НАТО — пріоритетні, але не єдині сфери національних інтересів у новому і “розхитаному” світі.

Проект “Концепція зовнішньої політики України” має на меті вироблення єдиного бачення шляхів реалізації “українського інтересу” на міжнародній арені за різними регіональними і тематичними напрямками. Першим кроком до реалізації власних амбіцій та ефективної співпраці є розуміння інтересів, можливостей та обмежень іншої сторони.

Круглий стіл “Східні можливості зовнішньої політики України” став апробацією попередньо здійсненого аналізу поточного міжнародного порядку денного в азійських регіонах, стану азійського напрямку зовнішньої політики України та пропозицій щодо її здійснення у майбутньому.

Уже заплановане проведення круглих столів щодо інших регіональних та тематичних вимірів зовнішньої політики. Реалізація проекту відбувається з максимальним залученням експертної спільноти та активною взаємодією з органами державної влади, у першу чергу з ключовим адресатом — МЗС України.

Проект “Концепція зовнішньої політики України” реалізовується Центром міжнародних досліджень Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка разом із UA: Ukraine Analytica за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Еберта.

Меню