Лекція по енергетичній геополітиці від Олександра Суходолі

Починаємо новий тиждень з лекції по енергетичній геополітиці від Олександра Суходолі, завідувача відділу критичної інфраструктури, енергетичної та екологічної безпеки Центру безпекових досліджень НІСД.

У фокусі виступу:

  • енергетична безпека України: цілі та пріоритети,
  • поточна ситуація на енергетичному ринку України та ЄС,
  • енергетична геополітика: дії ключових гравців ринку,
  • «зелена енергетика» та її вплив на ринок енергоресурсів.

Дослідження спікера «Кризова ситуація на енергетичному ринку ЄС: висновки для України» за посиланням https://cutt.ly/IRd30a1

В арсеналі гібридних методів геополітичного протиборства енергетична зброя стала одним із найпотужніших та ефективних інструментів, за допомогою якого Росія формувала економічну залежність багатьох країн світу. Остання швидко трансформувалась у політико-бізнесове лобі в цих країнах, які допомагали просувати російські інтереси та впливати на функціонування енергетичних ринків. Це стосується не тільки України, але й інших європейських країн.

Розвиток енергетичної кризи в ЄС став результатом використання Росією недосконалого регулювання енергетичних ринків та створення штучного дефіциту природного газу. Ключова мета – отримати дозвіл ЄС на введення в експлуатацію «Північного потоку‒2» та виведення його з-під дії обмежень «Третього енергопакета ЄС».

Меню