Лекція професора Університету Кей’о, спеціаліста з міжнародної політики Хосоя Юічі

Перший заступник директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС Станіслав Прошко привітав в стінах закладу Першого секретаря Посольства Японії в Україні Дайсуке Мінаміно та професора Університету Кей’о (Токіо) Юічі Хосоя, який провів відкриту лекцію на тему: “Шлях демократії в сучасній Японії та її дипломатія у Східній Азії”.

Професор Хосоя запропонував слухачам лекції розглянути процес формування демократичної моделі розвитку Японії в історичній ретроспективі, позначивши Реставрацію Мейдзі як його відправну точку. Він наголосив, що Японія стала першою державою в Азії, модернізованою за західним зразком та якій водночас вдалося зберегти власні традиції. Експерт також говорив про післявоєнну стратегію японського керівництва, зокрема про Доктрину Йосіда, спрямовану на відбудову економіки країни, яка слугувала основою для японського економічного дива в майбутньому.

Після завершення виступу було розпочато жваву дискусію щодо пріоритетів зовнішньополітичного курсу Японії у Східній Азії, в якій взяли участь працівники профільних департаментів МЗС, науковці та студенти. Під час дебатів було зазначено, що економічна дипломатія Японії посідає важливе місце в забезпеченні миру та добробуту в регіоні.

Захід відбувся за підтримки Посольства Японії в Україні.

Меню