Науковий форум «Україна: історія на перехрестях гібридної війни, культурної дипломатії та медійного світу»

16 вересня у Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбувся науковий форум «Україна: історія на перехрестях гібридної війни, культурної дипломатії та медійного світу», присвячений 80-річчю від дня народження відомого канадського історика українського походження Ореста Субтельного.

Захід вступним словом відкрив директор Академії, Надзвичайний і Повноважний Посол Геннадій Надоленко, який заважив: 

«Постать Ореста Субтельного достойна того, щоб на державному рівні звучало більше інформації про нього. Але пандемічні обмеження минуть і ми зможемо це зробити». 

Також директор подякував усім організаторам заходу за вдало підібраний формат і наукову складову заходу. 

У своєму вітальному слові голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович зазначив, що особа Ореста Субтельного може стати прикладом для молодого покоління: 

«Сподіваюсь, що цей форум та інші заходи, які будуть присвячені в Україні та інших країнах пам’яті та спадщині Ореста Субтельного пробудять інтерес у молодих впертих, непосидючих, талановитих, ретельних науковців або людей, які хочуть такими стати. Якщо ми подивимось на життя Ореста Субтельного, то саме таким він і був». 

Директор Інституту історії України НАН України, академік Валерій Смолій відзначив роль книги Ореста Субтельного для інтелектуальної спадщини України: 

«Книга Ореста Субтельного «Україна: історія» об’єднала інтелектуалів як діаспори, так і України та стала найяскравішим висловом повернення до України культурної інтелектуальної спадщини української діаспори. «Україна: історія» ‒ це був новаторський продукт, який тієї чи іншою мірою представляв доробок цілої генерації українських вчених, які здобули освіту, вишкіл, та гартувалися у Західному світі.» 

Засідання Форуму відбувалось у формі послідовних панелей із доповідями запрошених спікерів, де обговорили п’ять великих тем:

  • питання пов’язані із внеском О. Субтельного в українську історіографію, значення його підручника «Україна: історія» для розвитку національного історичного наративу, соціокультурних процесів пострадянської доби;
  • завдання, досвід, перспективи, шляхи та інструменти популяризації історії України у світі, значення історичної тематики в культурній дипломатії;
  • стан і перспективи представлення історичних досліджень у публічному та медійному просторі;
  • які еволюційні зміни сталися в змісті історичної освіти за 30 років та чому в Україні досі немає Концепції історичної освіти? 
  • якою має бути історична освіта в 12-річній українській школі? І чи треба повернути до закладів вищої освіти історію України як обов’язковий предмет?

Організаторами заходу виступили Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України НАН України, Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС, Чернівецька обласна рада та Видавничий дім “Букрек”.

Меню