Неліберальні демократії в Центральній Європі

27 листопада в Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС відбулась п’ята дискусія в межах проекту «Студентська дипломатична лабораторія» на тему «Неліберальні демократії в Центральній Європі».

Олексій Ткаченко (студент кафедри політології КНУ ім. Т.Г. Шевченка, член Політичного клубу КНУ імені Тараса Шевченка) проаналізував поняття неліберальної демократії, вказавши на його слабкі місця в контексті концепцій легальної та учасницької демократії.

Тарас Тарасюк (студент кафедри політології НаУКМА, член Асоціації студентів-політологів НаУКМА) висвітлив динаміку суспільних настроїв у Польщі, яка разом з тактикою політичної конкуренції з партією «Громадянська платформа» сприяє тому, що керівна партія «Право й справедливість» впроваджує неліберально-демократичні політики в Польщі.

Дмитро Тужанський (політичний оглядач та аналітик, експерт з українсько-угорських відносин) розповів про еволюцію поглядів прем’єр-міністра Віктора Орбана та партії «Фідес», сприйняття історії політичною елітою Угорщини та ключові події останніх років (від реакції на міграційну кризу в ЄС до надання політичного притулку екс-прем’єр-міністру Македонії, засудженому за нецільове використання державних коштів). Ці тенденції демонструють, що Угорщина наближається до обраної В. Орбаном моделі неліберальної держави.

Модерував захід аналітик Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України Борис Зайцев. Під час дискусії доповідачі обговорили з аудиторією соціально-політичні особливості макрорегіонів Польщі та українсько-угорські відносини.

Меню