21 січня Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС спільно з Інститутом сходознавства ім. А. Кримського, Інститутом європейських досліджень Академії суспільних наук В’єтнаму та Дипломатичною академія МЗС В’єтнаму, провели онлайн-конференцію «30 років відносин дружби і співробітництва між В’єтнамом та Україною».
Учасники конференції обговорили відносини двох держав з ЄС, європейську та євроатлантичну інтеграцію України, перспективи розвитку двосторонніх відносин та досягнення в співпраці між Києвом та Ханоєм за останні роки, серед яких:
- встановлення відносини всебічного співробітництва і партнерства;
- розширення договірно-правової бази з 25 до 49 двосторонніх документів;
- зростання обсягів двосторонньої торгівлі (за результатами 2021 року товарообіг між Україною і В’єтнамом склав 792 млн. дол. США);
- проведення міжурядових зустрічей та засідання українсько-в’єтнамської комісії з питань торговельно-економічного і науково-технічного співробітництва.
Цитати від учасників конференції:
Дмитро Сенік, заступник міністра закордонних справ України:
“Ми знаходимося в процесі постійного пошуку нових сфер взаємодії, нових проєктів і протягом минулого року нам вдалося зробити багато чого корисного на цьому напрямі”.
Ву Куанг Минь, заступник міністра закордонних справ В‘єтнаму:
“Долаючи всі труднощі та виклики епідемії, в’єтнамо-українські відносини стикаються з багатьма можливостями для зміцнення подальшого розвитку доброго партнерства в багатьох сферах, таких як внутрішня і зовнішня політика, економіка і торгівля, культура та освіта, і інших галузях. Сьогоднішня наукова конференція стане передумовою для наступних зустрічей та обмінів”.
Олександр Гаман, новопризначений Надзвичайний і Повноважний Посол Україні у В’єтнамі:
“Потенціал для розвитку співпраці наших держав без перебільшення є величезним. Торговельно-економічне співробітництво, культура, освіта, наука, туризм, молодіжні обміни – це лише кілька з багатьох надзвичайно перспективних напрямів, які можуть вивести наші держави на принципово новий рівень взаємовигідного партнерства”.
Нгуєн Хонга Тхака, Надзвичайний і Повноважний Посол В’єтнаму в Україні:
“Я задоволений прогресом у відносинах між двома країнами. В’єтнам зараз входить до п’ятірки найбільших торговельних партнерів України в Азії. З року в рік зростала двостороння торгівля. Незважаючи на труднощі та виклики, спричинені пандемією Covid, двостороння торгівля у 2021 році все одно зросла приблизно на 32% порівняно з 2020 роком, досягнувши понад 850 мільйонів доларів США”.
Олексій Шовкопляс, Надзвичайний і Повноважний Посол України у В’єтнамі (2010-2019):
“Можна багато говорити про потенціал розвитку українсько-в’єтнамських відносин і шляхи його реалізації. Але скажу головне, цей процес – це двосторонній рух, він відповідає національним інтересам обох країн, і ми маємо впевнено рухатись цим шляхом”.
Нгуєн Ань Туан, Надзвичайний і Повноважний Посол В’єтнаму в Україні (2017-2020):
“Між нашими країнами немає політичних конфліктів, зіткнення економічних інтересів, проблем чи суперечок, залишених історією. Натомість ми маємо спільні погляди на багато міжнародних та регіональних питань, багато спільного у своїй культурній історії, особливо в історії боротьби проти іноземної агресії“.
Ву Тхуі Чанг, директор Центру досліджень Росії та СНД Інституту європейських досліджень В’єтнамської академії суспільних наук:
“Для того, щоб зміцнити відносини між В’єтнамом та Україною, щоб вони розвивалися відповідно до традиційної доброї дружби, необхідно збільшити кількість візитів на високому рівні, зміцнити політичну довіру на основі існуючих добрих відносин між двома державами та почуттів двох народів один до одного. Необхідно розробити довгострокові стратегії, які стануть основою для розвитку стабільних і стійких відносин у майбутньому”.
Мусійчук Вікторія, представниця Інституту сходознавства ім. А .Кримського:
“Коли йдеться про викладання в’єтнамської мови в Україні, слід згадати два аспекти. По-перше, навчання в’єтнамської мови українців, по-друге, навчання в’єтнамської мови дітей в’єтнамської громади, що проживає в Україні. Ці аспекти мають різні цілі, однак спільні проблеми: брак педагогічних кадрів з професійною кваліфікацією, відсутність підручників, посібників, двомовних словників та інших навчальних матеріалів”.
Довідково:
23 січня 1992 року Україна і В’єтнам офіційно встановили дипломатичні відносини. В’єтнам став 23 країною, яка встановила дипвідносини з Україною, випередивши 157 інших країн і міжнародних організацій.