Онлайн-презентація дослідження Центру передового досвіду в галузі стратегічних комунікацій НАТО

25 квітня у ДАУ пройшла презентація трьох крайніх досліджень Центру передового досвіду в галузі стратегічних комунікацій НАТО. Макс Архіппайнен (Max Arhippainen), керівник відділу технічного та наукового розвитку NATO StratCom COЕ поділився деталями і висновками досліджень, які стосувались російської інформаційної війни:

  • Віртуальні маніпуляції (як російські боти та тролі маніпулювали потоком інформації в Інтернеті до повномасштабного вторгнення рф в Україну і після).
  • Відмивання інформації (використання Телеграму та Твіттеру як майданчиків для поширення дезінформації та для прихованого маніпулювання аудиторією).
  • Маніпулювання в соціальних медіа та обхід санкцій.

Декілька тез від нашого запрошеного спікера:

“Росія програла інформаційну війну в Європі, однак ситуація в країнах Африки та Глобального Півдня потребує покращення”.

“Відмивання інформації використовується як інструмент обману для поширення антагоністичних наративів, а Telegram – як платформа для уникнення санкцій”.

“Зросло не лише відкрите, а й приховане посилення прокремлівських меседжів. За логікою відмивання інформації, їх маскування під інформацію західних новинних статей є методом, який використовується для збільшення важливості джерела та для підвищення довіри до нього”.

“Соціальні медіа-платформи визнали доцільним менше зосереджуватись на запобіганні доступу комерційних маніпуляторів до платформи, а більше – на зменшенні охоплення та впливу їхніх публікацій”.

Захід відбувся у рамках співробітництва ДАУ та Центру передового досвіду в галузі стратегічних комунікацій НАТО. Посилання на презентаційні матеріали у першому коментарі.

Меню