Дипломати з економічних питань мають бути готові до співпраці з національними бізнес-асоціаціями задля ефективного просування експорту закордоном. У рамках курсу з економічної дипломатії ДАУ та МЗС вперше провели багатосторонню онлайн-зустріч дипломатів та представників п’яти українських бізнес-асоціацій. Дані від експертів:
Марія Юхнивець, голова Association of Incoming Tour Operators of Ukraine :
«За інформацією Всесвітньої Туристичної Організації (UNWTO) у 2019 році іноземні туристи залучили до економіки України більше, ніж 1,4 млрд. доларів США, що робить в’їзний туризм одним із вагомих експортерів послуг в Україні»
Наталія Митрофанова, віце-президент з міжнародного співробітництва IТ Ukraine Association:
«Українська ІТ-індустрія визнана світовими рейтингами. Ми посідаємо 1-ше місце як напрямок цифрового, технологічного та ІТ-аутсорсингу в Центральній та Східній Європі за рейтингом Outsourcing Journal і входимо до Топ-5 найкращих експортерів ІТ-послуг світу».
Сергій Іващенко, виконавчий директор Української Зернової Асоціації:
«Аграрний експорт ‒ це близько 40% усіх валютних надходжень до України. За 20 років ми у 2,5 рази збільшили свої можливості з виробництва зерна. При цьому посівні площі майже не змінилися. Цьогоріч ми очікуємо черговий рекорд ‒ 110 млн. тонн зерннових і 70 млн. тонн експорту».
Олександр Балдинюк, президент Асоціації “Укркондпром”:
«Протягом найближчих 2-3-х років ми плануємо вийти на таргет у 100 тис. тонн кондитерської продукції в ЄС».
Оксана Донска, член правління Української Асоціації Меблевиків :
«Топ 3 країн світу з експорту меблів ‒ це Китай, Німеччина та Польща. Українська асоціація меблевиків працює над тим, щоб вивести Україну до Топ-10. Зараз ми на 36 місці».