Оцінка актуального зовнішньополітичного порядку денного в регіоні Південного Кавказу (Грузія, Вірменія, Азербайджан)

Південний Кавказ стрімко змінюється. Протягом короткострокового періоду (останні 4-5 років) Баку та Тбілісі запустили та реалізували низку проектів, які вже найближчим часом — до 2020-22 рр. перетворять регіон на транспортний та енерготранзитний хаб для торговельних маршрутів “Південь-Захід” і “Північ-Південь”, які сполучають Європу та Азію.  Економічні інтереси держав регіону стимулюють їх до нових, більш тісних форм безпекової співпраці, а включення Південного Кавказу в глобальні торговельні та енергетичні потоки роблять його предметом підвищеної уваги та суперництва потужних світових гравців.

Південний Кавказ сьогодні залишається важливим напрямком для зовнішньої політики України як з політичних міркувань, так і в силу потреби Києва у виході на нові ринки та включення України в систему глобальних торговельних шляхів. Особливо важливого значення для Києва цей регіон набуває з врахуванням можливостей, які Південний Кавказ нині пропонує для  відродження центральноазійського напрямку української зовнішньої політики.

До уваги читача пропонується аналітична записка провідного фахівця Центру міжнародних досліджень Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС, Олени Снігир. У ній Ви знайдете комплексну оцінку сучасного стану зовнішньополітичного порядку денного Азербайджану, Грузії та Вірменії з представленням рекомендацій для української зовнішньої політики. Ознайомитися з матеріалами можна на платформі “Академія Онлайн”.

Меню