Презентація експертного документу «Концепція зовнішньої політики України»

Сьогодні відбулася презентація експертного документу «Концепція зовнішньої політики України». Документ представляє собою результат дворічного проекту, розпочатого у 2019 році Дипломатичною академією України при МЗС за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі та у співпраці зUA: Ukraine Analytica. У написанні документу взяли участь більше 35 провідних експертів України в різних галузях міжнародних відносин.

Основна мета проекту створити базовий експертний документ, що висвітлює ключові напрямки зовнішньої політики України, і який в подальшому може стати основою для розробки та напрацювання інших документів стратегічного рівня у сфері міжнародних зносин.

Перший етап проекту завершено у грудні 2019 року. На цьому етапі проведено 6 експертних круглих столів, на яких обговорено стратегічне бачення відносин України з регіонами світу.

У 2020 році робота тривала над другим етапом проекту. На цьому етапі експертні обговорення були присвячені тематичним блокам міжнародної діяльності: економічним, енергетичним, безпековим, питанням міжнародних організацій.

На заході документ був представлений експертній спільноті та Міністерству закордонних справ. За день до цього документ також було презентовано депутатам комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Верховної Ради України.

На заході концепцію представили директор Дипломатичної академії Сергій Корсунський, заступниця директора Євгенія Габер, директор Фонду Фрідріха Еберта Марсель Рьотіг, та головна редакторка аналітичного видання Ukraine Analytica Ганна Шелест.

Щира вдячність нашим партнерам FES-Ukraine, UA: Ukraine Analytica та всім авторам і дискусантам, які на різних етапах долучалися до написання текстів та експертних обговорень. ( Повний текст документу,  Відеозапис презентації).

Меню