У ДАУ відбулась презентація книги «Україна та Німеччина у європейській спільноті: історія та сучасність». Декілька цитат від спікерів:
Геннадій Надоленко:
«Поява збірника статей «Україна та Німеччина у європейській спільноті: історія та сучасність» ще раз підкреслює важливість українсько-німецьких відносин, які, після відновлення Незалежності України та відновлення дипломатичних відносин між двома країнами, набули стратегічного характеру».
Анатолій Кінах:
«У двосторонніх відносинах ми маємо приділяти важливу увагу «народній дипломатії» – посилювати спільні формати взаємодії між громадянськими суспільствами обох країн, зміцнювати комунікацію, інформуючи про реальний стан справ, тенденцій, намірів і настроїв в Україні та Німеччині. Особливо в умовах російської дезінформації».
Мустафа Джемілєв:
«30-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною є важливою датою для народів наших країн. Ми тісно пов’язані спільними історико-культурними традиціями, а також разом працюємо над відновленням державного суверенітету та територіальної цілісності України».
Павло Гай-Нижник:
«Сучасні дипломатичні взаємини між Україною і Німеччиною активно розвинулися у ХХ сторіччі, коли Україна йшла до своєї державності. Саме завдяки тиску Німеччини на Українську Центральну Раду відбулося проголошення незалежності Української Народної Республіки».
Іван Мищак:
«Ми маємо посилити наше співробітництво в науковій сфері, щоб якісно позиціонувати нашу державу в Німеччині і змінювати той негативний наратив, який сьогодні активно просуває Росія. Своїми спільними з німцями проєктами ми будемо доводити, що Україна – надійний партнер».
Ярослав Антонюк:
«Україна і Німеччина мають довгу і складну історію. З часом ці сторінки спільного минулого обросли міфами, з якими історики мають боротися. Особливо в цей непростий час, коли наша країна має низку різних викликів».
Захід відбувся в рамках Інтелектуального клубу ДАУ та присвячений 30-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною.
З книгою можна ознайомитися в бібліотеці ДАУ.