Презентація першого видання кувейтських новел українською мовою

Сьогодні, 18 липня, ДАУ спільно з Посольством України в Кувейті презентували історичне видання – перший переклад кувейтських новел «У пошуках коштовних перлин» українською мовою. Це унікальні 22 новели авторства 10 кувейтських письменників, які змальовують самобутню та загадкову культуру кувейтців, що ґрунтується на укорінених суспільних і родинних цінностях.

Перед учасниками онлайн-презентації з вступним словом виступив директор ДАУ Геннадій Надоленко. Посол України в Державі Кувейт Олександр Балануца (Oleksandr Balanutsa) та третій секрета посольства, автор-упорядник Ольга Сегеда розповіли про роль культурної дипломатії і важливість реалізації подібних проєктів для посилення двостороннього співробітництва.

Геннадій Надоленко:

«Презентація першого видання кувейтських новел українською мовою – захоплююча історична подія, яка зміцнює наші зв’язки з Державою Кувейт та відкриває нові можливості для взаєморозуміння і співпраці між нашими народами».

Олександр Балануца:

«Такі проєкти публічної дипломатії, як наша збірка кувейтських новел в українському перекладі – місточок між двома країнами та їхніми народами. Кожне Посольство України за кордоном здійснює пошук проєктів, які актуалізують спільні точки дотику між Україною та державою перебування. У Кувейті нам важливо підвищити рівень підтримки України в її визвольній війні, збільшити обсяг допомоги. Маю надію, що такий тип літературно-перекладацьких проєктів наблизить нас до реалізації поставленої мети».

Ольга Сегеда:

«Як дипломату, мені складно переоцінити доробок українських перекладачів арабської літератури ще й тому, що Україна розпочинає якісно новий етап комунікації з Глобальним Півднем, до якого належить і арабський світ. Чи реально порозумітися, якщо портрет співрозмовника складається з одних лише аналітичних довідок та газетних повідомлень? Гадаю, література як дзеркало життя певної країни може прояснити такі ментальні особливості, травми чи навпаки – предмет гордості певного народу, що навіть сюжетами «Аль-Джазіри» не передаси».

Ознайомити з українським та арабським виданням «У пошуках коштовних перлин» можна за посиланням: http://novels.learnarabic.in.ua/

Брошура «Україна в Кувейті» : https://kuwait.mfa.gov.ua/spivrobitnictvo/ukrayina-v-kuvejti
«Лобановський. Легенда українського футболу» (арабською): https://kuwait.mfa.gov.ua/storage/app/sites/46/lo-banofsky.pdf

Меню