Презентація першого видання творів Григорія Сковороди арабською мовою

1 грудня в ДАУ пройшла презентація першого видання творів Григорія Сковороди арабською мовою. Захід був організований до 300-річчя від дня народження відомого українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета і педагога Григорія Сковороди. Учасники презентації отримали можливість переглянути трейлер документального фільму про Григорія Сковороду.

Картина про великого філософа побачить світ 3 грудня, у 300-й день народження митця. Режисер фільму – Станіслав Литвинов. Приємною несподіванкою для гостей стала участь у заході відомого українського культурного діяча, мистецтвознавця та бандуриста Тараса Компаніченка, який виконав унікальні кобзарсько-лірницькі твори.

Максим Субх, спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки:

«Вплив арабської мови на формування позиції цілих країн і регіонів є надзвичайно важливим. Через такі роботи, як ця, ми не лише поширюємо інформацію серед арабомовного світу про геніїв української культури, літератури та філософії, але й використовуємо так звану «м’яку силу», яка в наші буремні часи, часи російської агресії проти України має велике значення і дає свої результати, і свої плоди».

Геннадій Надоленко, директор ДАУ:

«За Сковородою, людина може пізнати сутність усього сущого лише тоді, коли пізнає самого себе. У цих словах українського філософа можна побачити усіх українців. Бо розпочата росією війна змінила нас і відкрила те потаємне, що було у нас завжди – нашу сміливість, витримку і нашу любов до свободи. Цей самий шлях також проходять наші іноземні друзі і партнери, які відкривають і пізнають Україну заново».

Ігор Осташ, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані (2016-2022):

«Ми чудово розуміємо важливість перекладу творів українських митців на арабську мову. Це півтори мільярда носіїв, які мають дізнатися більше про Україну і нашу культур».

Імадеддін Раеф, перекладач та українознавець:

«Шлях до Григорія Сковороди пройшов через твори Агатангела Кримського, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Барського, три сучасні романи і десятки нарисів та праць. А сьогодні ми відкриваємо для арабського читача великий доробок Григорія Сковороди».

Меню