Презентація українського перекладу книги Януша Буґайського «Неспроможна держава. Інструкція з розшматування Росії»

9 травня у ДАУ відбулась презентація українського перекладу книги Януша Буґайського «Неспроможна держава. Інструкція з розшматування Росії».

Захід пройшов у формі модерованої дискусії, яку відкрив директор ДАУ, посол Геннадій Надоленко. Участь в обговоренні основних результатів і висновків книги взяли автор книги, старший науковий співробітник The Jamestown Foundation Януш Бугайський, та засновниця і редакторка журналу The ARC, в.о. міністра охорони здоров’я України (2016-2019) д-р Уляна Супрун.

Декілька цитат із книги:

Війна росії проти України стала відчайдушною спробою рф врятувати власну крихку історію та розгублену мультиетнічну та імперську ідентичність. Це відкритий акт агресії також підкреслив необхідність деколонізації, щоби повернути минуле поколінням корінних народів, які зазнали державного гноблення та русифікації у складі російської федерації.

Розшматування російської федерації можна розглядати як продовження процесу краху Cовєцького блоку і Совєцького союзу 1990-ті років. Через тридцять років після демонтажу Совєцької імперії в Центрально-Східній Європі і розпаду СРСР, російська федерація … є неспроможною державою з недобудованою національною ідентичністю.

Путінський режим підтвердив гіпотезу, що росія не здатна перетворитися на демократичну державу в межах своїх нинішніх кордонів, і якщо вона не розпадеться на кілька незалежних держав, то країні судилося залишитися автократичною імперією.

Участь у презентації та дискусії взяли українські та іноземні дипломати, експерти, державні службовці та політики. Захід організовано спільно з журналом The ARC, його засновницею та редакторкою Уляною Супрун, а також консалтинговою фірмою Wooden Horse Strategies.

Меню